Krásné drama na Dubině vyznělo bodově lépe pro Chodov

16. října 2016, Vlaďka Zoubková

Muži jsou v základní hrací době stále bez porážky, v nájezdech šťastnější mistr.

První společné klání od dubnového Superfinále sehráli muži Vítkovic s pražským Chodovem.

Po vzájemném oťukávání jako první udeřili domácí. Přesnou přihrávku Lukáše Hájka zúročil Jan Šebesta. Radost z vedení netrvala dlouho, o dvě minuty později vyrovnal Marek Vávra, po spolupráci s Michalem Strachotou, stejná dvojice měla v 9. minutě na svědomí obrat ve skóre na 1:2. Ze strany Chodova to ale nebylo vše, třetí branku přidal Daniel Kašovský. Mezitím přišly Vítkovice o Gabriela Merthu, když souboj s Filipem Chmelíčkem nevydržel jeho kotník. U Merthy došlo k obnovení staršího zranění, doufejme, že bude brzo v pořádku. Domácí byli po změně vývoje hry otřeseni, naději na snížení jim svitla v přesilové hře po faulu Miloše Tyla. Lukáš Hájek mířil v početní výhodě přesně a snižuje na 2:3. Brankové hody v úvodní části utkání pokračují, na dvoubrankový rozdíl opět odskakují hosté, zásluhou Filipa Chmelíčka, za necelé dvě minuty na to snižuje Jan Šebesta. Gólový součet první periody podtrhuje z trestného střílení chodovský Marek Vávra a kompletuje hattrick – 3:5.

Vysoké tempo superfinálové reprízy pokračuje. Diváci vidí spoustu brankových příležitosti na obou stranách hřiště, s výbornými zákroky gólmanů, nechybí také tvrdé souboje. Za jeden z nich je poslán na trestnou lavici chodovský Vojtěch Procházka, přesilovku o půl minuty později využívá Marek Matejčík. Úřadující mistr ale zase odskakuje na dvoubrankový rozdíl, díky přesné trefě Michala Strachoty – 4:6. Gólmana Mücka prověřuje neúspěšně Josef Rýpar, nápravu dostává při samostatném nájezdu, který využívá a opět je to jen o gól. Na začátku poslední části zahrávají domácí florbalisté další přesilovku, i přes úpornou snahu se jim vyrovnat nepodařilo. Mück se v brance překonává, výborně vychytal Rýpara, Gála, Delong trefuje tyč. Vyrovnání přichází po krásné střele Ondřeje Firdy – 6:6! Boj pokračuje, ale jsou to opět hosté, kdo promlouvá do skóre tohoto nadprůměrného superligového klání. Sedmou branku střílí opět Michal Strachota a vicemistr musí znova dotahovat. Daří se mu to zásluhou Martina Nehery, který v 57. minutě srovnává na 7:7 a drama tak může pokračovat. V nastaveném čase měl možnost rozhodnout Adam Delong s Markem Bräuerem, na druhé straně vychytal Lukáš Souček Miloše Tyla. Pětiminutové prodloužení vítěze nepřineslo, na řadu přicházejí samostatné nájezdy. V nich mají navrch hosté. Gólově se prosazuje Patrik Dóža, Michal Strachota a Marek Vávra, za Vítkovice skóruje pouze neomylný Josef Rýpar. V dělbě bodů zůstává domácím pouze jeden, hosté si do Prahy odvážejí dva. Fanoušci tleskají oběma mužstvům k úžasnému představení které mělo vše, vysoké tempo, bojovného ducha, 15 branek a spoustu dalších neproměněných šancí, podtržené výbornými zákroky Lukáše Součka s Danielem Mückem. Jen více takových soubojů!