Městské derby vítězné pro Vítkovice

29. září 2016, Vlaďka Zoubková

Vicemistr je po třetím kole na čele tabulky stále s plným počtem bodů.

Za ovací necelé čtyřstovky fanoušků obou táborů nastoupili aktéři svátečního svatováclavského derby na palubovku haly Dubina ruku v ruce s mladými nadějemi, které vyplnily přestávkový program.

Vítkovice měly za sebou vysoké vítězství v Liberci v poměru 15:4, na druhé straně ostravské FBC sehrálo v pondělí televizní souboj s Otrokovicemi, ve kterém uspěli těsně 4:3.

Do branky hostí se poprvé v sezóně postavil Jakub Klobučník a nutno dodat, že si počínal velice zkušeně. Svatyni domácích hájila jednička Lukáš Souček.

Oba mančafty vstoupily do zápasu zostra, jak se na derby sluší a patří. Marek Matejčík hned v úvodních vteřinách prověřil Klobučníka, na druhé straně se snažil překvapit Lukáše Součka Matěj Smeták. Oba gólmani zůstali nepokořeni. Jako první změnili skóre domácí borci, po rychlém brejku ve 13. minutě přesně zavěsil Marek Bräuer. Radost Vítkovic netrvala dlouho, když o dvě minuty později srovnal Dominik Eichner – 1:1. V prostřední části sehrály oba týmy po přesilové hře, čehož využili pouze vítkovičtí florbalisté a po brance Josefa Rýpara se ujímají vedení 2:1. Do přestávky se do střeleckých tabulek zapisuje také Jan Šebesta a podruhé Dominik Eichner. Jednobrankové vedení si domácí drží do 45. minuty, kdy vyrovnává Matěj Smeták, ale o minutu později vrací domácím výhodu gólu navíc bývalý hráč Ostravy Václav Komačka. Pro Komačku je to první trefa ve vítkovickém dresu. Hosté dostávají možnost přesilovky po faulu Lukáše Hájka na Filipa Heczka, početní výhodu ale domácí v čele s pozorným Lukášem Součkem skvěle ubránili. Drama vrcholí v 58. minutě, kdy Vítkovice odskakují Ostravě na dvoubrankový rozdíl zásluhou Lukáše Hájka, stejný hráč následně při hře bez brankáře Klobučníka trefuje opuštěnou branku. Je dobojováno, Vítkovice udolaly FBC Ostrava 6:3 a zůstávají na čele tabulky bez ztráty bodu. Vyrovnaný zápas oceňují také fanoušci dlouhým potleskem oběma rivalům.

V utkání vyčnívali výbornými výkony oba gólmani, hostující Jakub Klobučník a také Lukáš Souček, který se zapsal do zápasových statistik. Jeho přesné výhozy z brankoviště využili útočníci Josef Rýpar s Lukášem Součkem k přesnému zakončení. Bravo! Za zmínku stojí také střelecký výkon ostravského Dominika Eichnera, který po třech kolech vévodí tabulce střelců, pronásledovaný Markem Bräuerem, čtvrté místo patří Lukáši Hájkovi.

V pondělí 3. října se Vítkovice představí v brněnské hale Vodova, kde se střetnou s domácími Bulldogs. Utkání začíná ve 20:10 před kamerami ČT Sport!