Mustang na Czech Open zazářil

16. srpna 2016, Redakce

Nebývale úspěšný Czech Open mají za sebou Mustangové. Po pomalejším rozjezdu se probojovali až do šestnáctifinále!

Poslední místo ve skupině, avšak s kladným skóre

V základní skupině prohráli Mustangové dva ze tří zápasů a vinou horšího vzájemného zápasu s Pískem skončili dokonce poslední, přesto měli aktivní skóre.

Jako již tradičně připadl Mustangům otevírací zápas turnaje, tentokrát jim malou útěchou bylo alespoň jeho umístění, jelikož je los navedl na jednu ze dvou hal určených pro elitu mužů, na Spartu Podvinný Mlýn.
Švédští sudí Urban Henrixon a Niklas Eberstein vzali úvodní zápas vážně a v pohotovosti měli i své komunikační porty. Mustangové šli do vedení v 11. minutě přesnou ranou Martina Grobelného. Pouhých sedm vteřin před koncem první půle sice po závaru vyrovnal písecký Teska, ale krátce po přestávce si vzali Mustangové vedení zpět. Po nádherné spolupráci s Veleckým se prosadil Libor Veselý. Písek znovu dokázal vyrovnat a to opět díky nedůrazu vítkovických hráčů. Ve 23. minutě poslal opět Mustangy do vedení zkušenou ranou Jiří Mojžíšek, ale ani toto vedení nevydrželo. Špatnou přesilovkovou přihrávku využil po brejku nadvakrát Řeřicha. Rozhodující úder přišel 77 vteřin před koncem, kdy Veltšmída překonal nechytatelnou ranou Cigánek a Mustang tak úvodní zápas smolně prohrál, byť třikrát v utkání vedl.

Na druhý zápas hraný v Kunraticích si museli Mustangové počkat celý den, ale dočkali se parádního vítězství nad silným švýcarským týmem Moruks 5:1! Již v 17. sekundě načal spanilou jízdu kapitán Ondřej Bojko. Švýcaři sice ze standardní situace vyrovnali, ale vícekrát již Rojka v brance nepropálili. Naopak se velice často dle tradice na oslavu vstřeleného gólu fotili hráči Mustangu. Za objektiv se postavili dvakrát Jiří Mojžíšek, jednou pak Martin Grobelný a Petr Gajda.

V posledním zápase ve skupině proti výběru jihomoravských týmů nazvaným Sběrači tahalo vítkovické béčko od začátku za kratší konec. Až za stavu 0:3 se ve 22. minutě prosadil Tomáš Krásný. Pak ještě zazvonil dělovkou na břevno Libor Veselý, ale další gól z hole Sochorce zhasl i poslední jiskřičku naděje. Libor Veselý se nakonec v zápase přece jen prosadil, dvě vteřiny před koncem korigoval na konečných 2:4.

1.SC TEMPISH Vítkovice Mustang – FBC Sokol Písek 3:4 (1:1, 2:3)
Mustang: Veltšmíd – Sladký, Blahož, Gajda, Veselý L. – Charbulák, Bojko, Velecký – Krásný, Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 11. Grobelný (Sladký), 17. Veselý L. (Velecký), 23. Mojžíšek (Krásný) – 15. Teska (Řeřicha), 19. Šebelle (Cigánek), 25. Řeřicha (Teska), 29. Cigánek.

1.SC TEMPISH Vítkovice – Moruks (SUI) 5:1 (2:1, 3:0)
Mustang: Rojek – Gajda, Veselý L., Sladký, Blahož – Charbulák, Bojko, Velecký – Krásný, Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 1. Bojko (Gajda), 12. Mojžíšek (Grobelný), 21. Grobelný (Krásný), 26. Mojžíšek (Krásný), 29. Gajda – 6. Maurer.

1.SC TEMPISH Vítkovice – Sběrači 2:4 (0:2, 2:2)
Mustang: Veltšmíd – Gajda, Veselý L., Sladký, Blahož – Charbulák, Bojko, Veselý J. – Krásný, Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 22. Krásný (Veselý L.), 30. Veselý L. (Gajda) – 3. Kollár (Bližňák), 9. Bližňák (Kollár), 21. Kolečkář, 25. Sochorec (Kollár).

Obrovské drama v ostravském derby

První kolo play-off svedlo dohromady dva ostravské týmy. Mustangům se postavil RH Piving, soupeř, s nímž se v lize utkali několikrát a pokaždé to byla pořádná bitva. A nejinak tomu bylo i v premiérovém setkání na Czech Open.
Již v první minutě měli Mustangové výhodu trestného střílení, ale Sladký jej trestuhodně zahodil. Přesilovku však využil nechytatelnou dělovkou Libor Veselý. Ve 12. minutě napravil své zaváhání ze začátku zápasu další tvrdou ranou Roman Sladký a Mustang vedl po první polovině bezpečně 2:0. A to ještě Charbulák nevyužil další trestné střílení! Díky dobře fungující obraně a prakticky bezzubé ofenzivě Pivingu nic nenasvědčovalo nějakému dramatu. No, a přesto se stalo. Po dvou zaváháních bylo během minuty vyrovnáno. Naštěstí zafungovala spolupráce Martina Grobelného s Tomášem Krásným a posila Pivingu v brance Vít Schulmeister lovil míček ze sítě potřetí v zápase. Na druhé straně úřadoval exvítkovický Musialek a ranou pod břevno po náběhu z druhé vlny vyrovnal. A pak jako přes kopírák. Spolupráce Grobelný - Krásný a opět Musialek na druhé straně a bylo to 4:4. Divoký zápas vygradoval samostatnými nájezdy. Jakub Rojek v nich kapituloval pouze jednou, na druhé straně se dvakrát prosadil Petr Gajda a zajistil Mustangům postup do 1/64 finále.

1/128-finále: 1.SC TEMPISH Vítkovice – RH Piving 5:4 po samostatných nájezdech (2:0, 2:4 – 2:1/4)
Mustang: Rojek – Gajda, Veselý L., Sladký, Blahož – Charbulák, Bojko, Veselý J. – Krásný, Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 3. Veselý L. (Blahož), 12. Sladký (Bojko), 20. Krásný (Grobelný), 25. Krásný (Grobelný), rozhodující nájezd Gajda – 19. Chvěja (Nezmar), 20. Musialek (Malý T.), 24. Musialek, 25. Musialek (Kuba).

Heroický výkon s Krnovem

A další velké drama! Zápas s výborným Krnovem byl ovšem kvalitativně o několik levelů výše než první kolo play-off. Jediné, co jej kalilo, byl velmi nepovedený výkon rozhodčích Daniela Lindgrena a Tomase Trogstada. Vždyť, proboha, například přihrávka nohou se již nějakou dobu nepíská… Skvělým a poctivým výkonem v defenzivě v čele s nepřekonatelným Tomášem Veltšmídem držel Mustang dlouho nebezpečné krnovské snipery na uzdě. S vypětím všech sil odbránil na konci první půlky oslabení a ve 4.minutě druhé udeřil! Po nahrávce Krásného se trefil zapomenutý Roman Sladký a favorit se začal ještě více potit. A ještě hůře mu bylo po nevybíravém faulu na Charbuláka, po kterém vyfasoval jeden z Krnovských pětiminutový trest. Bohužel Michal Charbulák již poté do dalšího průběhu nejen zápasu, ale i turnaje, nezasáhl. Dlouhou přesilovku ale Orca ustála a na konci přešla do tlaku. Tři a půl minuty před koncem putovali za vzájemnou strkanici za katr dva kohouti a chvíli se hrálo 4 na 4. Za minutu byl přísně vyloučen Sladký a Krnov umocnil přesilovku odvoláním brankáře.

Trojice hráčů Mustangu dřela nadoraz. 43 vteřin před koncem přišel další těžko uvěřitelný zkrat rozhodčích. Po útočném faulu Krnova za Veltšmídovou brankou vyloučili za vzájemnou potyčku v přerušené hře pouze Jaromíra Veselého a co víc, byť byla hra přerušena faulem na vítkovického hráče, míček poté darovali Krnovu! Ostudná rozhodcovská chyba v takové situaci! 15 vteřin trvající přesilovku 6 na 3 ale Mustang přežil, stejně tak i zbytek zápasu a mohl tak slavit senzační postup do 1/32 finále!

1/64-finále: 1.SC TEMPISH Vítkovice – FBC Orca Krnov 1:0 (0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Sladký (Krásný).

Výhra nad Finy a další postup!

V sobotu již na Mustangy čekali záhadní Finové SBKP, vítěz skupiny B09. Ani těch se Mustangové, jejichž sestava se vinou zdravotních potíží Toma Krásného ztenčila na první poločas dokonce na devět lidí, nezalekli. Ba naopak, pořádně se do Finů obuli. Dvěma góly udeřil nejproduktivnější hráč a zároveň nejlepší turnajový střelec Mustangu Martin Grobelný. Ovšem mezi jeho zásahy se dvakrát trefili také Finové, především první branka Lindstedta vstřelená bezchybně provedeným „Runnestigem“ stála za to. Mustangové byli ale očividně lepší, dlouho však stála proti nim branková konstrukce, kterou v zápase rozezvučeli celkem třikrát. Ve 22. minutě ale přeci jen zahřmělo, po Bojkově vysunutí se nemýlil Jaromír Veselý a vítěznou pojistku poté ještě přidal po dobře provedené standardce Jiří Mojžíšek.

1/32-finále: 1.SC TEMPISH Vítkovice – SBKP (FIN) 4:2 (2:2, 2:0)
Mustang: Rojek – Gajda, Sladký, Blahož, 16.Veselý L. – Velecký, Bojko, Veselý J. – Veselý L. (16.Krásný), Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 5. Grobelný (Veselý L.), 15. Grobelný, 22. Veselý J. (Bojko), 24. Mojžíšek (Krásný) – 10. Lindstedt (Novák), 12. Norema (Voltr).

Vyrovnané šestnáctifinále konečnou

A tak na zdecimovanou sestavu vítkovického béčka čekal již v pořadí sedmý zápas. Takový zápřah v devítileté historii Mustangové nepamatují.
Již bez Tomáše Krásného a zraněného Michala Charbuláka nastoupili Mustangové v devíti lidech v sobotní podvečer na Kotlářce proti béčku Tatranu. Řádil především střešovický Jan Wild, který zařídil všechny branky Tatranu, včetně té z 46. sekundy utkání. Mustang ale dokázal reagovat. Martinu Grobelnému sice klička tentokrát nevyšla ideálně, ale do branky se míček přeci jen dokutálel. Když se v osmé minutě poprvé chopil na oslavu své branky fotoaparátu Jiří Velecký, vypadalo to dokonce na postup. V 9. minutě vychytal Veltšmíd trestné střílení Ondřeje Vašíčka, ale v následné přesilovce mu přeci jen procedil míček výstrojí Wild. Po poločase svítilo ještě dlouho na tabuli skóre 2:2. Škoda dvou chyb v rozehrávce a velice podobných inkasovaných brankách po brejcích na sklonku utkání. Nejprve se trefil Harapát a poté Mustangy dorazil Dorazil. Snížit ještě mohl Grobelný, jemuž nezištně nabíjel Libor Veselý, ale nepodařilo se a Mustang se tak s úspěšným turnajem rozloučil těsně před branami osmifinále.

1/16-finále: 1.SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice black 2:4 (2:2, 0:2)
Mustang: Veltšmíd – Gajda, Sladký, Blahož – Velecký, Bojko, Veselý J. – Veselý L., Mojžíšek, Grobelný.
Branky a nahrávky: 5. Grobelný, 8. Velecký (Veselý J.) – 1. Wild (Harapát), 11. Wild (Harapát), 23. Harapát (Wild), 27. Dorazil (Wild).

Mustangové postoupili rekordně daleko v pavouku play-off kategorie Muži Open, resp. vyrovnali svůj úspěch z roku 2014. Tehdy na to ale po vítězství ve skupině potřebovali o dva zápasy méně. Letos v sedmi zápasech vstřelili 22 branek, což je rovněž rekordně nejvíc. Na své pouti vyřadili své soupeře na třetím, druhém i prvním místě svých skupin. Dostali se nejdále ze všech účastníků své skupiny.