Muži proti Otrokovicím stoprocentní

20. února 2017, Vlaďka Zoubková

Vicemistři ladí formu před play-off třetí výhrou v řadě.

Do haly na Štěrkovišti se vrátil Daniel Folta. Nikoliv jako trenér Otrokovic, kde několik let působil, ale jako kouč hostujících vicemistrů. Vítkovická legenda zdejší prostředí důvěrně zná, stejně jako útočníci Radim Ivan s Markem Matejčíkem. Než se ovšem hosté stačili rozkoukat, lovil gólman Petr Gurkovský míček z branky po 37 sekundách zápasu, kdy první šanci využil nejproduktivnější panter Pavel Jurčík. Vítkovičtí muži kontrovali o dvě minuty později, z hole Marka Matejčíka. Obě mužstva předvádějí rychlý, útočný styl hry, nechybí také tvrdé souboje. Po jednom takovém oboustranném ataku odcházejí vychladnout za trestnou lavici Michal Nagy s Lukášem Hájkem. Hra ve čtyřech sedla více hostům, když po střele Ondřeje Firdy otáčejí skóre na 1:2. Radost z vedení netrvá dlouho, Panthers za dvě minuty vyrovnávají díky Martinu Krchňáčkovi.

Florbal vysoké úrovně pokračuje také v prostřední části hry. Jindy bezchybný Michajlovič chybuje před vlastním brankovištěm a Vítkovice jsou opět o gól napřed. Ve 30. minutě jistí vedení hostů uzdravený Ladislav Gál. Panteři bojují, jejich šance ale likviduje vítkovická obrana společně s gólmanem Petrem Gurkovským. Domácím navíc komplikuje situaci další vyloučení Michala Nagyho, které využívá Jan Jastřembský, vzápětí zpět na dvougólový rozdíl stahuje domácí Lukáš Uhrinovský – 3:5.

Na Štěrkoviště si našlo cestu 326 fanoušků, kteří po úvodním buly třetí třetiny sledují parádní sólojízdu Marka Matejčíka – 3:6! Časomíra se zastavila po pouhých čtyřech vteřinách závěrečné části. Domácí neskládají zbraně, Gurkovský v brance hostů si připisuje jeden zákrok za druhým, skóre zůstává nezměněno. V 52. minutě snižuje domácí Krchňáček, ale další dvě branky k vyrovnání už nepadnou. V pohledném, bojovném zápase si Vítkovice vítězství pohlídaly a po výsledku 4:6 si z Otrokovic vezou plný počet bodů. Panteři smutní, ze čtvrtého místa klesli až na šesté, boj o finální osmičku bude ještě zajímavý.