Rytíři otočili zápas na Chodově a vrátili semifinále zpět na Dubinu

06. dubna 2017, Michal Dannhofer

O vítězství rozhodla branka Josefa Rýpara, Vítkovice vyhrály 4:2!

Vítkovičtí rytíři se ještě jednou v této sezoně představí na domácí palubovce, a co více – jejich šance na účast v Superfinále 2017 stále žije! Na Praze 11 totiž v posledních deseti minutách dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející skóre a po vstřelení tří branek vyhráli poměrem 4:2.

Od začátku utkání bylo zjevné, že na palubovce SH Jižní Město se hraje o hodně. Chodov chtěl proměnit již první mečbol, Vítkovice zase vrátit sérii do Ostravy. Lépe utkání začalo pro rytíře, kteří byli aktivnější a zaslouženě šli do vedení zásluhou Bräuera.

Svůj podíl na tom jistě měla také praktikovaná osobní obrana, na kterou soupeř přivykl až ve druhé třetině. To se mu povedlo zásluhou Marka Vávry vyrovnat, když chodovský útočník využil možnost k dorážce za Gurkovského, který mezi vítkovickými tyčemi nahradil Součka.

Na konci druhé části Chodov přežil oslabení Tyla a z jeho pohledu začala dobře také třetí třetina, kdy šel do vedení po brance Koutného, který se opět dobře zorientoval na brankovišti. Poté ale začaly velké chvíle rytířů: nejprve překonal Mücka Hájek, šest minut před koncem ukázal Rýpar, že také Vítkovicím není cizí hra před brankářem soupeře a povedenou pětiminutovku zakončil pěknou kombinací Firda.

Vítkovice tak rázem otočily vývoj utkání a nasednout zpět do sedla nedovolily Chodovu ani při vyloučení Delonga čtyři minuty před koncem. Svěřenci trenéra Pavla Bruse a zraněného kapitána Václava Komačky tak vrátily semifinálovou sérii zpět do Ostravy.

Šesté a poslední domácí semifinálové utkání se hraje v sobotu 8. 4. 2017 od 17:00, znovu na Dubině!