Rytířky přivítaly rok 2017 výhrou nad Olomoucí

09. ledna 2017, Michal Dannhofer

Pět bodů si zapsala útočnice Tereza Hanzlíková a kapitánka Denisa Ferenčíková

Vítkovické rytířky prožily úspěšný vstup do roku 2017. Na domácí palubovce přivítaly Olomouc a získaly všechny tři body poté, co zvítězily 12:3. Bodově se vstup do nového roku povedl především útočnicím Denise Ferenčíkové s Terezou Hanzlíkovou, které si obě připsaly po pěti bodech. Nová posila Madeleine Ellilä do utkání nezasáhla.

Od začátku utkání bylo očividné, že Vítkovice mají herní převahu. Paradoxně ale největší šanci prvních minut měla Ohaňková, která trefila spojnici. První branka tak padla až v osmé minutě: trefila se Halfarová, o necelé dvě minuty později skórovala v přesilové hře Denisa Ferenčíková.

Kdo by ale čekal, že se rozjede nějaký stroj na branky, ten se nedočkal. Olomouc těžila především z výborně chytající Frankové a do konce první části tak branka již nepadla.

A nepadla poměrně dlouho ani ve druhé periodě. Nakonec snížila na 2:1 Fleischmannová, sestra slavného hokejisty, do minulé sezony působícího v NHL. Další průběh prostřední periody už patřil domácím florbalistkám, které navíc třikrát skórovaly. Postupně se trefily Halfarová, Hanzlíková a Ferenčíková. Za zmínku stojí, že Olomouc vystřelila za druhou třetinu pouze dvakrát.

Ve třetí periodě se s brankami roztrhl pytel, padlo jich totiž celkem devět. Sedmkrát se prosadily domácí florbalistky, dvakrát pak Olomouc. Ve výborném představení pokračovala Ferenčíková, od které se to ale – díky její roky budované pozici – tak trochu čeká, největším překvapením tak bylo pět bodů Hanzlíkové, pro kterou to byl bezpečně nejpovedenější zápas v nejvyšší ženské soutěži.

Vítkovice tak zvítězily 12:3, do nového roku vstoupily vítězně a pohlídaly si první příčku v tabulce.