Rytířům končí sezona, druhý mečbol Chodova nedokázali odvrátit

09. dubna 2017, Michal Dannhofer

Na domácí půdě podlehli rytíři Chodovu 3:5

Svěřencům trenéra Pavla Bruse a kapitána Martina Nehery skončila sezona 2016/2017. V šestém semifinálovém utkání s Chodovem sice vedli 2:1, nakonec ale neodvrátili druhý mečbol Chodovu a po prohře 3:5 mu umožnili postoupit do Superfinále, ve kterém se utká s Mladou Boleslaví.

Od začátku bylo zřejmé, že se tentokráte bude jednat o taktickou bitvu, ve které ani jeden celek nebude chtít inkasovat jako první. Nakonec se skóre podařilo otevřít Chodovu: z poněkud nenápadné akce se dokázal prosadit Strachota.

Vedení ale hostům vydrželo jen devět sekund: prakticky po buly si totiž míček srovnal Delong a prudkým švihem překonal Baráka. Odchovanec Horní Suché o necelé dvě minuty později poslal Vítkovice do vedení a akcie ostravského celku rázem stouply.

Do druhé třetiny vstoupil Chodov v početní výhodě, kterou díky Sýkorovi záhy přetavil ve vyrovnávací branku. Před polovinou utkání pak Pražané poprvé vedli: chytrou clonou pomohl Vávra k brance Kotlasovi.

Vítkovice do konce druhé třetiny neproměnily několik šancí, navíc nevyužily přesilovou hru. Vyrovnání se ale přesto ve 48. minutě dočkaly: Jankulár dokonale využil toho, že se již nějaký čas nepíská přihrávka nohou a našel Gála, který nechytatelně zavěsil a ukázal, že ze svého umění, které už jako malý chlapec předváděl ve slovenském pořadu Talentmánia s vyšším věkem nic neztratil.

Domácí hráči se dostali do eurofie, jenže následně neproměnili několik vyložených šancí, a to se jim stalo osudným: v čase 49:41 překonal Gurkovského Marek Vávra.

Vzhledem k tomu, že nad Ostravou vyšlo ostré sluníčko, které objektivně ztěžovalo viditelnost na jedné straně hřiště, si týmy v čase 50:00 vyměnily strany a tři minuty poté ukázal chodovský kapitán Sýkora, že dát branku může být vlastně úplně jednoduché: po rozehrávce se nerozpakoval a napálil míček za Gurkovského. Vítkovice již nedokázaly najít odpověď a odešly poraženy 3:5.

Vzhledem k tomu, že ve druhé semifinálové série vyřadila Mladá Boleslav střešovický Tatran, obsadí rytíři v konečném pořadí Tipsport Superligy 4. místo. V Superfinále pak utkají právě Mladá Boleslav s Chodovem.