Rytířky derby bolelo, získaly ale tři body

20. listopadu 2016, Michal Dannhofer

V divokém utkání padlo hned patnáct branek

Vítkovické rytířky se dost možná konečně vrátily na vítěznou vlnu. V derby totiž porazily rivalky z FBC Ostrava 9:6, když dvakrát dokázaly otočit nepříznivý stav. Nepříjemným faktem ale je, že přišly minimálně o dvě hráčky: Denisu Ratajovou a brankářku Lenku Kubíčkovou.

Utkání začalo poměrně dle předpokladů: domácí florbalistky byly aktivní a snažily se o hluboké napadání, přesto měly více ze hry florbalistky Vítkovice. Do vedení ale šla zásluhou Vavrečkové Ostrava. Vítkovice poté přestály oslabení a ve 12. minutě přišlo vyrovnání z hole Pantělejevové.

Na konci první třetiny poslala svůj tým do vedení Ferenčíková, jenže na branku vítkovické kapitánky odpověděla Škopková a v úvodu druhé části FBC podruhé vedlo, tentokráte zásluhou Kapcové.

Následující minuty byly hodně divoké a když už se zdálo, že Vítkovice přebírají otěže zápasu, tak přišlo dlouhé přerušení díky zranění Ratajové, která inkasovala ránu holí do obličeje. Poté padlo několik branek a podruhé se tak šlo do šaten za stavu 6:5 pro Vítkovice.

Ve třetí třetině už Vítkovice dominovaly, svůj náskok postupně navýšily o další tři branky, přičemž za domácí FBC dokázala už jen korigovat Vrlíková. Vítkovice tak zvítězily 9:6 a v tabulce mají nyní stejný počet bodů jako Herbadent, ten má ale zápas s Olomoucí k dobru.

Jakub Robenek (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
„Ostuda to není, ale pro mě je to pořád málo. My jsme dnes paradoxně nezvládli hru dopředu a sami sebe jsme dostáli pod tlak. Limity máme daleko výš než jsme dnes předvedli a věřím, že to v druhé polovině sezóny ukážeme a do play-off budeme černým koněm. Už se těšíme na naše zraněné opory, se kterými budeme zase ještě o třídu lepší. Gratulace Vítkovicím.“
Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„Už jsme si potřebovali trochu florbalově zaválčit, dostat do sebe trochu adrenalinu a místy i takového toho správného vzteku. Musíme ale zapracovat na herní disciplíně, jelikož některé situace soupeřům vyloženě darujeme.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:9
branky: 6. Karin Vavrečková, 20. Nikol Škopková, 26. Nela Kapcová, 36. Romana Skácelová, 38. Lucie Šrotová, 53. Markéta Vrlíková - 17. Adéla Pantělejevová, 19. Denisa Ferenčíková, 29. Michaela Šponiarová, 31. Kamila Paloncyová, 37. Adéla Pantělejevová, 40. Anna Niemcová, 43. Zuzana Šponiarová, 48. Denisa Ferenčíková, 52. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Jan Saňka - Jan Trávníček; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 12 - Lenka Kubíčková 14, Dagmar Velčovská 3; po třetinách: 2:2, 3:4, 1:3;

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Vavrečková, Kopková, Kotzurová, Podroužková, Z. Šuranyiová, Šablaturová, Šrotová, Skácelová, Nikol Škopková, Pastušková, Lichnová, Jurečková, Nela Škopková, Zuzaníková, Kapcová a Kajfoszová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (56. Velčovská) - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Enenkelová, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Husková, Paloncyová, Theimerová a Martináková.