Vítkovice sice vyhrály, ztratily ale Romanu Kieckovou

26. září 2016, Michal Dannhofer

Tři body vyšly Vítkovice na Vinohradech velmi draho

Vítkovice se naposledy před odletem na Pohár mistrů představily v domácí nejvyšší soutěži. Utkání proti Královským Vinohradům mělo podle očekávání přinést pohodlnou výhru, a tak se také v pěkném nedělním odpoledni stalo. Velikou kaňkou na výhře 16:0 je ale fakt, že došlo ke zranění útočnice Romany Kieckové.

Vítkovice měly po příjezdu poměrně dost času, přesto ale hráčky přistoupily k poslednímu utkání zodpovědně a od prvních minut prokazovaly roli papírových favoritek. Soupeř se k ohrožení brankářky Šárky Vávrové dostával sporadicky, o čemž nejlépe svědčí fakt, že si za celé utkání připsala pouhých osm zákroků.

Co je určitě pozitivní je číslo šestnáct v kolonce vstřelených branek. Hráčky reprezentující rytíře Vítka ukázaly, že před souboji s ženskou světovou elitou mají nabito, což bude především v očekávaném utkání proti Pixbu potřeba.

Velkou kaňkou je ale zranění kotníku u útočnice Romany Kieckové, se kterou snad provedou zázrak šikovné ruce Ondřeje Jelínka a stihne se uzdravit do švédských bitev. Jinak mohou být trenéři spokojeni: jako dispečerka ve formě se ukázala kapitánka Denisa Ferenčíková, první branky zase nasázela její krajanka Betka Ďuríková a navrch si mohli vyzkoušet několik variant her bez brankářky.

Pavel Doubek (TJ Sokol Královské Vinohrady)
„Děkujeme soupeři za lekci aktivního florbalu. V první třetině jsme soupeře posadily na koně a do konce utkání se nám nepodařilo ho z něj setřást. Nedařilo se nám dobře pokrývat střelce na středu hřiště, odkud nám Vítkovice sázely jeden gól za druhým. Děkujeme soupeři za utkání a zraněné hráčce brzký návrat na hřiště. Díky pořadatelům a našim mladým nadějím za hlasitou podporu.“

Jiří Velecký (1. SC TEMPISH Vítkovice)
„Předně ještě jednou gratuluji Zuzce Macurové ke krásnému rekordu. Zápas jsme odehrály, jak jsme potřebovaly a zhruba polovinu zápasu i jak jsme chtěly. Trochu nás mrzí zdravotní problémy, které na nás sedly v nejméně hodnou dobu, ale musíme s tím poprat. Děkujeme soupeři za utkání.“

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:16
branky: 7. Alžbeta Ďuríková, 9. Denisa Ferenčíková, 12. Romana Kiecková, 13. Michaela Šponiarová, 16. Zuzana Halfarová, 20. Katarína Klapitová, 27. Michaela Šponiarová, 34. Adéla Pantělejevová, 35. Petra Mandátová, 36. Zuzana Halfarová, 44. Zuzana Šponiarová, 48. Romana Kiecková, 50. Katarína Klapitová, 56. Veronika Enenkelová, 59. Veronika Enenkelová, 60. Alžbeta Ďuríková; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Anna Kutnarová 11, Jana Vyrobíková 20 - Šárka Vávrová 8; po třetinách: 0:6, 0:4, 0:6;

TJ Sokol Královské Vinohrady: A. Kutnarová (21. Vyrobíková) - Macurová, F. Kutnarová, Sladkovská, Tvrzníková, Reichová, Honzová, Čermáková, Trunečková, Lingová, Bartůňková, Bartošová, Zelníčková, Šádková, Jarešová, Vavřinová a Dobisková.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Vávrová - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Z. Šponiarová, Enenkelová, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Martináková a Ďuríková.