Vítkovice zkazily Chodovu oslavu, v Praze vyhrály 11:3

22. října 2016, Michal Dannhofer

Očekávaný šlágr se od druhé třetiny změnil v jednoznačnou záležitost

Na duel Vítkovic s Chodovem se těšila celá florbalová veřejnost, kterou zajímá ženská extraliga. Po první třetině to také vypadalo na to, že se přání všech splní a diváci v Praze uvidí zajímavý duel, jenže od druhé části existoval na hřišti prakticky jen jeden celek. Vítkovice nakonec zatížily konto soupeře jedenácti brankami, samy inkasovaly pouze třikrát.

Tak trochu to vzdáleně připomíná dnes již legendární utkání Vítkovic proti Herbadentu před sedmi lety. Ve Vítkovicích tehdy začali stavět základy dnešního týmu, ze slovenského Tvrdošína tehdy přišla dnešní kapitánka Denisa Ferenčíková a všeobecně se očekávalo, že tehdy vládnoucí Herbadent pořádně prověří.

Od prvních minut ale bylo jasné, že se tak nestane a konečný výsledek je dost možná ještě milosrdný. Podobný průběh mělo od druhé třetiny dnešní utkání s Chodovem. Pražanky vyhrály první část 2:1, ale do druhé části jakoby nastoupil úplně jiný celek.

Výsledkem byla dominance Vítkovic, které zatížily konto soupeře sedmi brankami, protože Pražankám najednou nefungovalo vůbec nic, nepomohl oddechový čas ani výměna brankářky Provázkové za Ranochovou.

V poslední části navíc Vítkovice přidaly další tři branky, samy inkasovaly pouze jednou. V konečném účtování tak porazily chodovské lvice 11:3 a oslavy 25 let od založení pražského oddílu tak dostaly velkou kaňku.

Ohlasy po zápase

Michaela Marešová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV):
„Podařil se nám vstup do zápasu, nicméně ve druhé třetině se nám po rychle inkasovaných brankách hra sesypala, jak domeček z karet a do zápasu se nám už přes určité náznaky nepodařilo vrátit. Budeme si muset vše s klidnou hlavou zanalyzovat, ale je jasné, že v kvalitě hry s míčkem v pohybu zatím zaostáváme.“
Tamara Hašová (1. SC TEMPISH Vítkovice):
„V první třetině jsme byli ještě v náhradní autobusu za metro. Zápas rozhodla pasáž ve 2. třetině ve které jsme dali 3 góly, pak už nám tam padalo všechno, proti čemuž se špatně hraje. Děkujeme soupeři za zápas a jdeme regenerovat na příští týden.“

Branky a nahrávky

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:11
branky: 6. Tereza Urbánková, 15. Adéla Jůzová, 53. Nela Jiráková - 10. Katarína Klapitová, 23. Veronika Enenkelová, 26. Denisa Ratajová, 26. Romana Kiecková, 27. Kamila Paloncyová, 33. Denisa Ratajová, 36. Adéla Pantělejevová, 40. Zuzana Halfarová, 44. Denisa Ferenčíková, 45. Zuzana Halfarová, 51. Tereza Urbánková; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:2; diváků: 185; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 19, Hana Ranochová 13 - Lenka Kubíčková 23; po třetinách: 2:1, 0:7, 1:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Provázková (36. Ranochová) - Suchá, Jiráková, Lacková, Klímová, Pitterlingová, Vrátná, Urbánková, Tožičková, Plášková, Řepková, Pilíková, Vávrová, Žižková, Jůzová, Vrbová, Beránková, Syslová a Tůmová.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková - M. Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Enenkelová, Černá, Kociánová, Ratajová, Šupáková, Paloncyová, Theimerová, Martináková a Hanzlíková.