Junioři rozstříleli Liberec

26. září 2009, CD

Po hrůzostrašném začátku vítkovičtí junioři zcela ovládli zápas a zaslouženě vyhráli vysoko 12:4.

1.kolo juniorské extraligy přineslo utkání severní Moravy proti severním Čechám.
Vítkovice do něj vstoupili více než špatně a v čase 1:00 svítilo na světelné tabuli skore 2:0 pro hosty! Ještě do konce první třetiny ale stihl dvěma zásahy srovnat Marek Matějčík.

A góly padaly pak znovu a znovu jen do hostující branky. Do vedení poslal Vítkovice David Matúš, jehož naprosto nepochopitelně vyzval ke skórování pěknou přihrávkou jeden z libereckých obránců. V přesilovce zvýšil utěšenou ranou Oldřich Sova již na 4:2. Do přestávky se ještě prosadil opět Matúš a Pavel Jankulár.

Poslední třetina přinesla nejvíce branek, celkově vyzněla pro Vítkovice 6:2 a celkové skóre se zastavilo tedy na 12:4. Branky přidali Martin Michalík 2, Petr Jankulár, desítku načepoval Jan Sedlák a poslední dvě branky má na svědomí Vít Hrubý, přičemž ta poslední padla půl vteřiny před závěrečnou sirénou. Za zmínku stojí také čtyři asistence Vojtěcha Vlčka. Vítkovice-Liberec 12:4.