Vítkovičtí junioři si jdou pro osmou medaili v desáté sezoně v 1.lize

06. dubna 2012, CD

O víkendu sehrají junioři Vítkovic úvodní dva zápasy finálové série proti Bohemians. Jelikož je domácí hala na celý víkend obsazena mezinárodním basketbalovým turnajem, zápasy se odehrají netradičně ve sportovní hale v Čeladné. Přijďte fandit na finále!!!

Vítkovice jsou co do působení v nejvyšší juniorské soutěži jedním z nejúspěšnějších klubů v ČR. Výborná práce s mládeží slaví své úspěchy v této kategorii od sezony 2002/03, kdy ve své vůbec první sezoně v 1.lize juniorů získaly Vítkovice stříbrné medaile, když v rozhodujícím finálovém zápase podlehly těsně Pepinu 4:5.

V předcházející sezoně, tedy 2001/02, prošly suverénně MS ligou i následnou baráží a od té doby jsou pravidelným účastníkem bojů o medaile. Za uplynulých devět sezon vlastně zůstali bez medaile pouze dvakrát!
      A již teď je jisté, že parta kolem Jakuba Rataje, Petra Jankulára a kapitána Marka Matejčíka přidá do vítkovické sbírky osmou medaili. Zda to bude čtvrtá zlatá nebo čtvrtá stříbrná rozhodne finálová série hraná na tři vítězné zápasy. A bude mít stejné složení jako loni, tedy Vítkovice a Bohemians.

Loni Vítkovice finále opanovaly a sérii ukončily ve třech zápasech. Po výsledcích 9:7, 5:2 doma a 4:3 v Praze mohli mladíci slavit titul. Podpořit je tehdy do Prahy jela i početná skupina fanoušků. Bouřlivé oslavy byly opravdu nezapomenutelné.

Za připomenutí rozhodně stojí i finálová série mezi dvěma nejúspěšnějšími juniorskými kluby SSK Future a Vítkovicemi ze sezony 2005/06, kdy Vítkovice vybojovaly titul doslova šíleným způsobem. V rozhodujícím pátém utkání vstřelil Davidu Rytychovi v brance Future Jan Jelínek v šase 59:59 a v prodloužení pak rozhodl o držitelích zlatých medailí Martin Vladař. (Více kliknutím na obrázek)