Ženy jsou v semifinále poháru

21. listopadu 2012, redakce

Poté co se v sobotu vysokou výhrou ve Strakonicích katapultovaly vítkovické ženy do čela extraligy, hned v úterý je čekal další výjezd, tentokrát do Brna. V pozdních večerních hodinách zde svedly boj ve čtvrtfinále poháru ČFBU.

Soupeřem vítkovickým ženám na malém hřišti brněnského univerzitního campusu byl domácí druholigový tým Bulldogs. Nažhavené domácí vlétly do zápasu aktivně, zatím vítkovické se předvedly přesně opačně a tak již po dvou minutách z toho bylo vedení domácího outsidera 2:0! Pak však během dvou minut zaúřadovala Hana Sládečková a bylo srovnáno. Další nepříjemnost ale přišla vzápětí a snaživé domácí znovu vedly a remízový stav po první třetině zachraňovala Anna Niemcová, v utkání nakonec autorka hat-tricku. I druhé dějství začalo pro Vítkovice nepříjemně inkasovanou brankou. Následně se ale přeci jen již začala projevovat větší kvalita na straně extraligového celku a třemi brankami vítězství otočil. V závěrečné třetině si pak dvěma brankami vítězství Vítkovice pohlídaly a ikdyž po né úplně přesvědčivém výkonu, tak nakonec bez vážnějších problémů po výhře 8:4 postupují do semifinále, kde se po novém roce střetnou z lepším z dvojice pražských týmů Elite a Chodov.