Pět zápasů, pět výher.

03. prosince 2012, CD

Napilno měla o víkendu ženská kategorie. Během soboty a neděle svedly svá soutěžní klání dorostenky, juniorky i extraligové ženy a bilance se jim povedla opravdu náramná.

Sobotu začínaly v poledne vítkovické juniorky soubojem proti Slavičínu.
Utkání příliš krásy nepřineslo, soupeř urputně bránil a modře oděné hráčky Vítkovic se spokojily s nízkým, ale dostatečným náskokem, který jim nakonec zajistil vítězství 5:1. Když brankově se prosadily dvakrát Olivková, Meixnerová, Hendrychová a Káčová. V druhém utkání turnaje narazily Vítkovice na Olomouc, která je v dosavadním průběhu soutěže jako jediná porazila a utkání to bylo od začátku z obou stran rychlé a ve vysoké úrovni. Vítkovické hráčky vsadily více než kdy jindy na defenzivu a taktiku a předvedly dospělácký výkon, kterým nebezpečného a aktivního soupeře nakonec do hry v podstatě nepustily. Branky Vítkovic vstřelily Hrubá, dvakrát Olivková a Vývodová. Juniorky tak ukončily základní část nakonec o skóre na prvním místě a těšit se můžou na část nadstavbovou, kde si to rozdají převážně z jihomoravskými celky.

Při sobotním večeru se v domácím prostředí představily také ženy. V extralize začaly odvety a tak se na Dubinu vypravila Jihlava. Utkání měly hráčky Vítkovic od začátku ve své moci, ovšem i vinou nepřesného a mnohdy ledabylé zakončení jej v úvodním dějství nedokázaly gólově ozdobit a naopak při dvou brejcích soupeře musela prokázat své brankářské kvality Lenka Kubíčková. Na úvodní branku se tak čekala až do samotného závěru první třetiny, kdy půl minuty před její sirénou zacílila přesně Andrea Pastušková. Druhá dějství začalo rychlou gólovou akcí první pětky na jejímž konci byla přesně střílející Denisa Ferenčíková. V dalším průběhu třetiny dostaly Vítkovice možnost dvou přesilových her. V té první netrefila odkrytou branku Ratajová a po ní se zastřelovala Hana Sládečková, a to do tyčky. V následné druhé přesilovce už zamířila přesněji a Vítkovice tak odcházely do zápasu s vedením 3:0. Jestli měl soupeř do závěrečné třetiny nějaké myšleny na zvrat, vzaly hodně rychle za své, když už po 45 vteřinách přirazila míček pod horní tyčku Hana Sládečková a prakticky za minutu po krásné akci celé pětky naservírovala Kociánová odkrytou klec Andy Pastuškové a bylo to 5:0 a rozhodnuto. Zbytek zápasu už Vítkovice dominovaly a přidaly další tři branky a navrch čisté konto Lenky Kubíčkové. Nadále tak zůstávají v čele soutěže.

Nabitý ženský víkend zakončily turnajem v Brušperku dorostenky. V prvním zápase proti houževnatě hrajícím domácím hráčkám se dokázaly poměrně rychle prosadit a zápas nakonec dovést v poklidu do vítězného konce 4:1, ikdyž šancí na vyšší skóre nebylo zrovna málo. V druhém zápase proti Kopřivnici se své starší kolegyni vyrovnala i dorostenecká brankářka a vychytala čisté konto. Kopřivnice inkasovala tři branky, ovšem mělo jich být daleko víc. Vítkovické dorostenky hrály s chutí a vytvářely si šance i zajímavé kombinace, jen ten závěr, jejich proměnění docela pokulhával. Turnaj však zvládly úspěšně a završily tak povedené vítkovický víkend v ženských kategoriích.

JUNIORKY:

1.SC WOOW Vítkovice – SK Snipers Slavičín 5:1

1.SC WOOW Vítkovice – FBS Olomouc 4:1

Sestava vítkovických juniorek: Ranochová – Gazurová, Miksová, Káčová, Hendrychová, Olivková, Vinklerová, Meixnerová, Vývodová, Martiníková, Holušová, Hrubá, Slavíková, Hložanková

DOROSTENKY:

1.SC WOOW Vítkovice – 1.FBK Brušperk 4:1

1.SC WOOW Víkovice – FBC Vikings Kopřivnice 3:0

Sestava vítkovických dorostenek: Vrbová, Kodedová – Meixnerová, Slavíková, Hložanková, Martináková, Miksová, Kotzurová, Pokludová, Peterková, Zemanová, Jakubcová, Mikulová, Kratochvílová

EXTRALIGA ŽEN:

1.SC WOOW Vítkovice – FBŠ AL INVEST Jihlava 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: Pastušková (Ferenčíková), Ferenčíková (Kociánová), Sládečková (Ferenčíková), Sládečková (Quittková), Pastušková (Kociánová), Mahdalová (Šupáková), Vobořilová (Léblová), Novakovská

Sestava vítkovických žen: Kubíčková – Halfarová, Niemcová, Kociánová, Ferenčíková, Pastušková – Ratajová, Vobořilová, Sládečková, Quittková, Léblová – Novakovská, Mandátová, Šrotová, Gaidová (od 40.Mahdalová), Šupáková