Češi si poradili i s Američany. Suchánek hráčem zápasu

03. prosince 2012, CD

I druhý zápas ve skupině Češi zvládli, Američanům nadělili 13 branek a v poklidu vyhráli v poměru 13:4. Nejlepším mužem utkání byl vyhlášen vítkovický Patrik Suchánek.

Ikdyž se soupeř dlouho držel a předváděl srdnatý výkon, zlomil se na konci první třetiny, kdy za sravu 1:1 inkasoval čtyři branky v 17., 18., 19. a 20.minutě. Dvě z nich vstřelil Tomáš Sladký. Ve 27.minutě zvyšoval nechytatelnou dělovkou Jan Jelínek na 7:3, poté Američanům již docházely síly. Ve třetí třetině se na hřišti objevili i Martin Tokoš s Petrem Kološem, kteří do té doby působili v roli náhradníků. Martin Tokoš si připsal dvě asistence, jednu z nich ovšem zapsanou mít nebude, jelikož jubilejní desátý český gól z hole Jendřišáka po Tokošově asistenci označili jako vlastní.

Zítra odehrají Češi poslední utkání ve skupině proti Lotyšsku. Pak následuje play-off.

ČESKO – USA 13:4 (5:1, 4:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Fridrich (Richter), 17. Sladký (Šebek), 18. Ostřanský (Richter), 19. Sladký (Tomašík), 20. Jakůbek (Zálesný), 26. Slaný (Jendrišák), 27. Jelínek (Tomašík), 28. Zálesný (Slaný), 32. Slaný (Jendrišák), 46. vlastní, 48. Zálesný (Tokoš), 59. Chrápek (Zálesný), 60. Ostřanský (Garčar) – 11. Binder (Förare), 22. Binder (Möri), 26. Förare (R. Winkler), 49. Brown (P. Winkler).

Střely na branku: 41:14. Rozhodčí: Henriksen, Ingebrigtsli (oba Nor.) Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 287. Nejlepší hráči utkání: Patrik Suchánek – Stefan Zimmermann.