VÍTKOVICE-MLADÁ BOLESLAV: Semifinálové střípky 1

25. března 2013, CD

V miniseriálu se vrátíme ke všem třem semifinále Vítkovic s Mladou Boleslaví. Všechny série byly doslova nervydrásající. V prvním díle se vrátíme do roku 2008...

Muži Vítkovic se v play-off 2006 a 2007 poprvé ve své historii nepodívali do semifinále. V létě 2007 se naštěstí událo velké klubové zemětřesení, které nastartovalo novou vítěznou éru. Ikdyž cíle byly zprvu samozřejmě drženy spíše skromné a nohama pevně na zemi. Především stabilizace klubu, vybudování kvalitní mládežnické základní a trenérského týmu napříč všemi kategoriemi. Že se muži dostanou v přelomové sezoně s velmi úzkým kádrem plným náctiletých juniorů a dorostenců až téměž na vrchol čekal málokdo.

Přesto skončily Vítkovice po základní části druhé a po vítězném čtvrtfinále s Brnem nastupovaly v semifinále proti ambiciózí Mladé Boleslavi.

Jen první zápas mělo výsledkově jednoznačný průběh. Vítkovice doma přestřílely Mladou Boleslav téměř dvojnásobně a i díky třem proměněným přesilovkám zvítězily jasně 6:1. Do zápasu zasáhli dorostenci Vít Hrubý, Patrik Suchánek i Martin Tokoš, Vítkovice odehrály prakticky celou sezonu na dvě pětky...
       V 8.minutě otevřel skóre zápasu Karel Ťopek. Rozhodující druhou třetinu Vítkovice vyhrály 3:0 a odkočily tak soupeři do náskoku, který si již do konce utkání pohlídaly. Hned po 11 vteřinách druhé třetiny se prosadil Michal Plaček a krátce po něm i Lukáš Hrubý. Přesně se sirénou pak zvyšoval na 4:0 Pavel Brus. Ve třetí třetině se za Vítkovice trefili ještě Jan Jelínek a Lukáš Hrubý. Mezi jejich góly se vtěsnal čestný úspěch Mladé Boleslavi.

1. SC SSK Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav   6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Vítkovice:
Ciompa- Brus, Kološ, Jelínek, Vladař- Plaček, Tomašík, Ťopek (21.Suchánek P., 48.Hrubý V.)- Hrubý L., Mojžíšek, Tokoš.
Mladá Boleslav: Koráb- Bouška P., Bouška J., Novotný, Ekl, Motejzík, Hostinský, Kadlec T., Tůma, Slaný, Mohelský, Fojta, Gwuždž, Veselý V., Cvrček.
56:31 Hrubý Lu. (Brus Pa.) - 6:1
Vyloučení: 2:6, Využití: 3:0, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Mikula, Kotala, Střely: 29:16, Diváci: 298

Dobový článek: Vítkovice vedou 1:0 na zápasy
Fotogalerie ze zápasu: /Roša/

Druhý zápas si ti, co byli přítomni na Dubině, jistě dobře pamatují. Televizní zápas vygradoval samostatnými nájezdy, které v deváté sérii rozhodl Jan Jelínek. Na vedoucí gól Slaného odpověděl Michal Plaček, na zásah J.Boušky pak bleskově Jan Jelínek. Ve třetí třetině Vítkovice utkání otočily a zásahy Milana Tomašíka a Petra Kološe sahaly po druhém bodu v sérii již v základní hrací době, hosté však stihli vyrovnat. Infarktová přetahovaná se konala i v nájezdech, Vítkovice zachraňoval Brus, rozhodující nájezd pověsil do šibenice Pajerovy branky v deváté sérii Jan Jelínek.

1. SC SSK Vítkovice - FbK Sokol Mladá Boleslav  5:4sn (0:0, 2:2, 2:2- 0:0- 4:3/9)
Vítkovice:
Ciompa- Brus, Kološ, Jelínek, Vladař- Plaček, Tomašík, Suchánek P.- Hrubý L., Mojžíšek, Tokoš.
Mladá Boleslav: Pajer- Bouška P., Bouška J., Novotný, Ekl, Motejzík, Hostinský, Kadlec T., Tůma, Slaný, Mohelský, Fojta, Gwuždž, Veselý V., Cvrček.
70:00     Jelínek Ja.(tr.s.) - 5:4
Vyloučení: 4:3, Využití: 1:2, Oslabení: 0:1, Rozhodčí: Gavlas, Mikula, Střely: 34:25, Diváci: 263

Dobový článek: Penaltovou loterii vyhrály Vítkovice!
Záznam celého zápasu: Česká televize

Třetí zápas se kvůli zájmu České televize o přenos odehrál v Mladé Boleslavi v hodně netradiční čas a sice již v 9:30 ráno! Sedmnáctiletý Martin Tokoš dal v zápase dva góly, jednou se trefil Lukáš Hrubý. Břemeno zodpovědnosti si ale na sebe vzal Pavel Brus. Na jeho přesilovkový gól z 55.minuty ještě dokázal odpovědět Voborník, ale vítkovický obránce měl v kapse ještě jeden přesný zásah. A ten si schoval na skutečně poslední chvíli. Devět vteřin před koncem prodloužení vymetl šibenici Pajerovy branky a poslal svůj tým do finále.

FbK Sokol Mladá Boleslav - 1. SC SSK Vítkovice  4:5p (1:1, 2:1, 1:2- 0:1)
Mladá Boleslav:
Pajer- Bouška J., Bouška P., Cvrček, Fojta, Gwuźdź, Hašek, Hostinský, Motejzík, Novotný, Slaný, Tůma, Veselý I., Veselý V., Voborník, Volf.
Vítkovice: Ciompa- Brus, Kološ, Jelínek, Vladař- Ťopek, Tomašík, Plaček (Suchánek P.)- Hrubý L., Mojžíšek, Tokoš.
69:51     Brus Pa. (Vladař Ma.) - 4:5
Vyloučení: 2:2, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Rozhodčí: Sýkora M., Sýkora O., Střely: 36:27, Diváci: 210

Dobový článek: FINÁLE!!!