SUPERLIGA: Po víkendu je "Série šampiónů" vyrovnaná 1:1!

12. března 2018, redakce

V sobotu 10. března odstartovalo na dubině play-off. Postupně se představily týmy juniorů, mužů a žen.

V sobotním zápase se rytířům moc nedařilo. Hned v první minutě dostaly gól ze standardní situace. Po obsaženém gólu se Vítkovice uklidnily a držely míčky na svých hokejkách. Snažily se tvořit hru, ale góly střílel Tatran. V 10. minutě odskočily Střešovice do dvoubrankového vedení. Do druhé třetiny nastoupily Vítkovice mnohem lépe, když v 16 vteřině vstřelil snižující gól Lukáš Hájek. Do konce druhé třetiny střílel góly ale pouze Tatran. Dva góly dal Marek Beneš a jeden gól Petr Brautferger. Stav po druhé třetině byl 5:1 pro Tatran. Ve druhé minutě závěrečné části se trefil Jakub Hubálek, ale to bylo ze strany Vítkovic vše. Střešovice přidaly ještě tři góly a vyhrál jednoznačně 2:8.

Vyjádření k utkání trenéra domácích pana Pavla Bruse: Zítra budeme lepší. Děkujeme divákům.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Teka Střešovice 2:8
21. Lukáš Hájek, 43. Jakub Hubálek - 2. Mikuláš Komárek, 10. Ondřej Vítovec, 25. Petr Brautferger, 29. Marek Beneš, 39. Marek Beneš, 47. Milan Meliš, 50. Jan Svoboda, 60. Jakub Slavík; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1 + Jan Jastřembský 5:2; využití: 0:1; diváků: 378; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13, Petr Gurkovský 2 - Michal Rebro 25; po třetinách: 0:2, 1:3, 1:3.

Jak uvedl Pavel Brus po sobotním utkání, tomu také odpovídalo druhé utkání. Tatran opět vstoupil do zápasu lépe, když ve 13. minutě 0:2, ale hned ve 14. minutě odpověděl Jan Šebesta. Druhá třetina se nesla v duchu vyloučení, když byli vyloučeni Ondřej Němeček, Mikuláš Komárek a Martin Nehera. Ve 28.minutě zvýšil na 1:3 Ondřej Vítovec. Do 3. třetiny vstoupily Vítkovice s odhodláním zápas otočit a vyhrát. Ve 44. minutě snížíl na 2:3 Lukáš Hájek a v 56.minutě srovnal na 3:3 Adam Delong, kterého našel křižnou nahrávkou Tomáš Sladký. V základní hrací době se nerozhodlo, a tak se šlo do prodloužení. Prodloužení také nerozhodlo, tak museli předvést hráči své umění v nájezdech. Z Vítkovic proměnil Josef Rýpar, Jan Jastřembský a rozhodující gól vstřelil Martin Tokoš.

Komentář trenéra domácích, pana Pavla Bruse: Dneska konečně play-off zápas od nás. Na to, že bylo 6 tyček a celý zápas jsme měli smůlu, tak zasloužená výhra. Dneska jsme protrhli to naše trápení a rozjíždíme se. Na zem. 1:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Teka Střešovice 4:3
15. Jan Šebesta, 45. Lukáš Hájek, 57. Adam Delong, rozhodující nájezd: Jan Jastřembský - 9. Filip Ullmann, 14. Petr Brautferger, 29. Ondřej Vítovec; rozhodčí:Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 325; zásahy brankářů: Lukáš Souček 13 - Michal Rebro 23; po třetinách: 1:2, 0:1, 2:0, 0:0.

Odkaz na fotogalerii z víkendových utkání na našem FLICKR účtu:

Další program série:

17.3. 2018, 15:00 – 3. čtvrtfinále play-off : Tatran Teka Střešovice x 1.SC TEMPISH Vítkovice - STODOLA Aréna

20.3. 2018, 19:00 – 5. čtvrtfinále play-off : 1.SC TEMPISH Vítkovice x Tatran Teka Střešovice - SC Dubina