Rytířky zahájily sezoně vítězně, Jičín porazily vysoko 9:1

9. září 2018, Michal Dannhofer

Tým hlavního trenéra Tomáše Martiníka prožil úspěšný vstup do nového ročníku

První utkání nové sezony nejvyšší ženské soutěže mělo pro Vítkovice s Jičínem zajímavou předehru: domácí Vítkovice prošly v letní přestávce přestavbou kádru a navíc na poslední chvíli změnily trenéra, hostující Jičín zase posílila enkláva známých florbalových jmen: Anet Jarolímová, Lucie Paulovičová a Nikola Kuchařová.

Ukázalo se, že Vítkovice, které byly favoritem utkání, velké drama nedopustí. V prvních minutách si sice Nikola Příleská musela poradit se střelami Anet Jarolímové a Gabriely Žůrkové, brzy ale domácí florbalistky získaly převahu, kterou dokázaly vyjádřit také gólové.

První střelkyní nové sezony se stala Denisa Hyršová, která využila dobrého postavení po přihrávce Peterkové v čase 4:44. Na začátku sedmé minuta se blýskla Planková, která zvýšila na 2:0 blafákem poté, co ji přesně našla další nová posila – Sára Seevaldová. Vítkovice následně nevyužily přesilovou hru, aby v patnácté minutě zvýšila už na 3:0 Zuzana Šponiarová, pro kterou to byo první extraligové utkání od zranění kolene, které utrpěla v domácím zápase minulého ročníku s Tatranem.

Jičínu se povedl také vstup do druhé třetiny, ale Vítkovice zareagovaly tím nejlepším možným způsobem: brankou kapitánky Ďuríkové. V polovině zápasu pak předvedla milimetrový pas na Enenkelovou Zuzana Šponiarová a dovolila tak hráčce, která přišla před lety z Horní Suché otevřít svůj střelecký účet v nové sezoně.

Chvíli poté rozhodčí po konzultaci neuznali branku Hyršové, aby vzápětí vstřelila první branku Jičína po hezké kombinaci Lucie Paulovičová. Za půl minuty se dočkala své premiérové branky v extralize Seevaldová, do konce třetiny se prosadily ještě Šponiarová s Hyršovou.

Jičínu slouží ke cti, že prakticky rozhodnuté utkání po druhé třetině nevzdal a snažil se alespoň o co nejlepší výsledek. V první polovině třetí třetiny se tak do šancí dostaly Jarolímová, Žůrková a Bachmaierové, ale neuspěly. Na druhé straně se naopak po individuální akci prosadila umístěnou ranou Zuzana Šponiarová. V následujících minutách se utkání relativně v poklidu dohrálo.

Nový tým Vítkovic tak nakonec zvítězil v poměru 9:1 a zanechal velmi dobrý dojem. V příštím kole jej čeká nejdelší extraligový výjezd v sezoně, postaví se totiž nováčkovi z Plzně na jeho palubovce.

Zápasy

Sobota 16.2.2019

Ne 24.2.Vítkovice - Tatran

Bleskovky

Brankáři, POZOR!

Z důvodu nepřítomnosti Lukáše Součka NEPROBĚHNE v úterý 5.2. na Dubině trénink brankářů!
Po 4.2.

Trénink st. žáků 31.1.

Ve čtvrtek 31. ledna se z důvodu zápasu starších žáků A v Kopřivnici nebude konat jejich trénink.