Dorostenci vstoupili do soutěže remízou a výhrou!

17. září 2018, redakce

Pod taktovkou Václava Komačky odehráli dorostenci své první zápasy v nové sezóně 2018/2019...

Úvodní kolo dorostenecké ligy se neslo v duchu ostravského derby s městským rivalem FBC Ostrava. Hned od začátku se zápas nesl v rychlém tempu obohacený tvrdými osobními souboji. První třetina přinesla běhavý florbal, kdy obě družstva zaznamenali po dva góly a tak se odcházelo do šaten za stavu 2:2. Další část hry vyšla lépe týmu FBC Ostrava, když po poměrně slušných standartních situacích vstřelila 4 góly, na které Vítkovice reagovali pouze jedním gólem z hole Jána Tomane. Poslední třetinu nastoupili na plochu úplně jiné Vítkovice a za 5 minut dokázali otočit výsledek z 3-6 na 7-6. FBC však dokázalo 3 minuty před koncem zápasu vyrovnat a tak se body zasloužené dělily pro oba týmy.

1. SC TEMPISH Vítkovice 7 : 7 FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA

branky (asistence): 04:08 Vojtěch Šimík (Adam Choma), 13:56 Jan Vojáček (Jan Toman), 28:35 Jan Toman (Jan Vojáček), 36:49 Martin Gattnar (Adam Choma), 37:17 Adam Choma (Martin Gattnar), 38:51 Štěpán Kaleta, 41:38 Martin Gattnar (Adam Choma)

Druhý sobotní zápas nastoupily Vítkovice proti týmu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Zápas se nesl v úplně opačném duchu oproti zápasu s FBC. Hráči příliš neplnili pokyny trenérů a s florbalem to nemělo nic moc společného. Zápas nakonec skončil utřeným vítězstvím 4:3. Celkově ale dorostenci zahájili sezónu úspěšně a pochvala patří všem hráčům a rodičům za vzornou reprezentaci klubu.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 3 : 4 1. SC TEMPISH Vítkovice

branky (asistence): 03:14 Vojtěch Šimík (Martin Gattnar), 05:11 David Radošovský (Jáchym Kuběna), 15:11 Jakub Seibert (Adam Choma), 16:46 Jan Vojáček (Vojtěch Šimík)

Další dvojkolo odehrají dorostenci v sobotu 29. 9. 2018, v Ostravě na ČPP Aréně proti Otrokovicím a Olomouci.