Elévům A se v neděli podařilo urvat pouze jeden bod.

05. února 2007, Laz

V přívozské Sareze se utkali s vedoucím týmem tabulky FBC Pepinem Ostrava A a s týmem FBS Olomouc A.

Až do okamžiku srazu jsme čekali v jakém počtu se sejdeme, abychom mohli odehrát utkání proti prvnímu celku tabulky ostravskému FBC. Na sraz dorazil dostatek hráčů, a tak jsme byli dostatečně konkurenceschopní a do zápasu jsme vstupovali s představou boje o body. Tato představa se také potvrdila. V první třetině oba týmy na branku čekali marně, příležitosti se sice objevily na obou stranách, ale většinou byly pokryty obranami nebo gólmany. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe my. Už v první minutě se prosadil dobře postavený Dominik Reich po dorážce daleké střely Tomáše Ondry. Zbytek periody se nesl ve snaze udržet hubený náskok a hrozit z protiútoků. Povedlo se, avšak úvod třetí třetiny nás zastihl v nedbalkách. Už po čtyřech vteřinách bylo srovnáno, poté co jeden útočníků protivníka prošel naší obranou jako nůž (hodně rozteklým) máslem. O dvě a půl minuty bylo ještě hůře. Soupeř zúročil tlak a povedlo se mu odskočit. Pak následovala bitva ve středním pásmu, až přišla šestá minuta, ve které udeřil po individuální akci Marek Bräuer. Vzhledem k vývoji zápasu se zdál bod pro oba týmy jako zisk, a tak se nikdo nepouštěl do větších akcí. Hra se odehrávala za naší brankou, kde jsme měli míček v držení. Změna nastala v  poslední minutě, kdy se objevily dvě velké šance na obou stranách. Tu první měl soupeř, povedenou střelu ze střední vzdálenosti vychytal Dominik Lupták. Tu druhou trestuhodně spálil sám před brankářem Dominik Reich. Dělba bodů se tak zdála spravedlivým vyústěním.

Jak se nám povedl první zápas, tak jsme totálně vyhořeli v zápase druhém. Hned na úvod vystrčil růžky Marek Bräuer, avšak svou šanci neproměnil a blýskalo se hned z protiútoku. Zase jednou zafungovalo staré známé "nedáš,  dostaneš!". Po této brance byla na hřišti k vidění přetahovaná dvou vyrovnaných týmů. Změna nastala ve druhé třetině. Po třech hrubkách jednoho z obránců se soupeři podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek. Od té doby jako bychom přestali věřit, že zápas dokážeme zvrátit. Pohyb na hřišti připomínal spíše ploužení. Jiskřičku naděje ještě vykřesal v úvodu třetí třetiny Richard Fotinek. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Svým nepovedeným výhozem nabídl soupeři pohnout skórem  Dominik Lupták. Pak se ještě prosadil Marek Bräuer, ale to bylo z naší strany vše. Naší špatnou hrou jsme soupeři povolili odskočit až na konečných 7:2.