Rytířky porazily Tatran, při zaváhání Chodova smazaly ztrátu na první místo

27. prosince 2018, Michal Dannhofer

Vítkovické florbalistky se na Dubině rozloučily s kalendářním rokem 2018 vítězstvím nad Tatranem v poměru 6:2.

Rytířky zvládly poslední domácí utkání kalendářního roku 2018 a porazily Tatran Střešovice 6:2. Utkání měly celou dobu relativně pod kontrolou: už v první části vstřelily dvě branky, když se Tatranu podařilo snížit na 2:1, tak vzápětí přišla tříbranková odpověď, po které Vítkovice vedly již 5:1. V poslední třetině se pak utkání dohrálo a po výsledku 6:2 zůstaly všechny body na Dubině.

Společně se zápasem Rytířek s Tatranem se hrálo také derby na Praze 11 mezi Chodovem a Ivanti Tigers. V patrně neopakovatelném zápase nakonec Ivanti Tigers oslavily výhru 12:10, která znamená, že Rytířky v posledním kole tohoto roku stáhly tříbodovou ztrátu na Chodov, který v tomto soutěžím ročníku vůbec poprvé okusil hořkost porážky.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Tatran Střešovice 6:2
branky: 18. Barbora Husková, 19. Zuzana Šponiarová, 30. Lucie Suchánková, 36. Veronika Enenkelová, 36. Lucie Theimerová, 55. Veronika Enenkelová - 29. Karolína Vachušková, 45. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 57; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 - Hana Ranochová 26; po třetinách: 2:0, 3:1, 1:1;

Tomáš Martiník: „Dnes jsme nehráli dostatečně chytře, nedokázali jsme dobře řešit především rozehrávku. Snaha byla, chuť útočit taky, šance jsme si vytvořili, ale koncovka selhávala. Díky soupeřkám za kvalitní utkání, přejeme šťastnou cestu domů a krásné Vánoce Všem!“

Zápasy

Pátek 11.1.2019

Ne 20.1.Vítkovice - Znojmo
Ne 27.1.Brno - Vítkovice

Bleskovky

Trénink st. žáků A 7.1.

V pondělí 7. ledna se neuskuteční trénink starších žáků A. Po vítězství na Prague cupu je hráčům nařízen odpočinek.
Po 7.1.

Tréninky v pátek 21.12.

V pátek se v SC Dubina neuskuteční žádné vítkovické tréninky, důvodem je vánočníé akce jiného subjektu.
Út 18.12.2018

Pátek 23. listopadu

V pátek 23. listopadu nebudou v SC Dubina probíhat žádné vítkovické tréninky. Důvodem je mezinárodní futsalový turnaj Baníku Ostrava.