KB-liga: Předkolo s Havířovem vítězné, v osmifinále na Hattrick Brno!

04. března 2019, Tomáš Sladký

Junioři mají za sebou velmi poučnou sérii s Havířovem, po výhře 5:3 v rozhodujícím zápase série postoupili do playoff!

Z důvodu změny pořadatelství se úvodní střetnutí série o postup do osmifinále playoff KB-ligy odehrálo v Havířově.
Od samého začátku se hrál velmi nečistý a přemotivovaný florbal, celkem padlo 13 trestů, včetně toho, který celý duel rozhodl... Po první třetině sice vedly Vítkovice 2:0, v prostřední periodě však obdržely 5 branek! V dramatické koncovce se sice podařilo Herblichovi střelou z dálky vyrovnat necelou minutu před koncem na 7:7, v prodloužení se po hloupém vítkovickém vyloučení a brance v přesilovce radovali domácí a ujali se vedení v sérii.

Komentář trenéra Václava Gurkovského: Nezvládli jsme druhou třetinu, o gól jsme prohráli.

Florbal Exelsior Havířov - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:7p

branky: 24. Čechal, 27. Feber, 27. Habrnál, 35. Feber, 39. Křístek, 43. Feber, 56. Feber, 62. Fiedor - 12. Lukáš Herblich, 19. Adam Choma, 28. Jan Vojáček, 39. Lukáš Herblich, 51. Rostislav Gattnar, 56. Daniel Sekula, 60. Lukáš Herblich; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 6:7; využití: 2:2; diváků: 161; zásahy brankářů: Vilém Zámečník 17 - Štěpán Zerzoň 15; po třetinách: 0:2, 5:2, 2:3, 1:0.

O den později se odveta odehrála již od 9.hodin na Dubině. I přes velmi brzký začátek se zápas hrál ve vysokém tempu. Domácí se dokázali vyrovnat se specifickým herním stylem soupeře a soustředěným výkonem postupně navyšovali skóre až na bezpečných 6:2, i když mohli ještě přidat několik branek navíc.
Jistým výkonem v brance se prezentoval vítkovický brankář Štěpán Zerzoň, který byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem domácích!

Komentář trenéra Tomáše Sladkého: Utkání jsme zvládli florbalově i lidsky. Je to 1:1 těšíme se na středu. Děkujeme za zápas.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Exelsior Havířov 6:2

branky: 4. Jan Vojáček, 11. Lukáš Herblich, 11. Jakub Koch, 12. Adam Choma, 29. Jan Vojáček, 31. Tomáš Hanzlík - 8. Feber, 59. Nivnický; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 83; zásahy brankářů:Štěpán Zerzoň 23 - David Lipowski 14; po třetinách: 4:1, 2:0, 0:1.

Rozhodující třetí zápas přilákal do tribun skoro 150 fanoušků, kteří opět sledovali velmi zvláštní utkání. Kvalitu hry navíc opět silně poznamenal chátrající povrch na Dubině. Místo rychlého a technického florbalu se hráči proklouzali až do dramatické koncovky, ve které byly šťastnější domácí Vítkovice, když dalekonosnou střelou vsítil vítěznou branku kapitán Lukáš Herblich. Série plná sportovních výstředností skončila po výhře 5:3 pro Vítkovice 2:1 na zápasy.

Vyjádření trenéra Tomáše Sladkého: Nerozumím tomu... Kdyby se hrál florbal, mohlo se to fanouškům líbit.V sérii s takovým "soupeřem" šlo pouze o zdraví hráčů. Zákeřné fauly, dohrávání a cílené ataky na hráče / trenéry, z toho je mi hodně zle. Jsem rád, že máme sérii za sebou.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Exelsior Havířov 5:3
4. Štěpán Kaleta, 12. Jan Vojáček, 25. Kryštof Malina, 57. Lukáš Herblich, 60. Ondřej Sidunov - 19. Feber, 27. Šulc, 50. Matloch; rozhodčí: Patrik Mik - Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 147; zásahy brankářů:Štěpán Zerzoň 17 - Vilém Zámečník 16; po třetinách: 2:1, 1:1, 2:1.

Havířovu tak skončila sezóna, Vítkovice byly v nočním losovacím aktu přiřazeny k Hattricku Brno do osmifinále, které začíná již tento víkend!