Rytíři prohráli s Tatranem 4:5, v sérii ale stále vedou

09. března 2019, Michal Dannhofer

Přes prohru Rytíři stále vedou v sérii 2:1. Pavel Brus navíc slíbil, že budou lepší.

První zápas na soupeřově palubovce čekal vítkovické Rytíře. Nakonec podlehli Tatranu 4:5, ale stále vedou v sérii 2:1.

Zápas se pro Rytíře od začátku nevyvíjel dobře, hned ve druhé minutě se prosadil Langer. Talentovaný útočník byl ale osamocen, ve 13. minutě srovnal Šebesta a za další minutu otočil skóre Bräuer. Za Tatran sice srovnal Meliš, ale po první třetině vedly Vítkovice zásluhou Tomáše Sladkého.

V prostřední části Tatran otočil vývoj utkání a již nikdy neprohrával. Nejprve se ve 26. minutě trefil Marek Beneš a v poslední minutě prostřední třetiny poslal Tatran poprvé do vedení Sládeček.

Deset minut před koncem sice z trestného střílení srovnal Rýpar, nicméně necelých pět minut před koncem se poslední brankou v celém utkání prezentoval Filip Langer.

Vítkovice tak podlehly Tatranu 4:5 a po sobotním zápase vedou v sérii 2:1.

Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4
branky: 2. Filip Langer, 16. Milan Meliš, 26. Marek Beneš, 40. Pavel Sládeček, 56. Filip Langer - 13. Jan Šebesta, 14. Marek Bräuer, 20. Tomáš Sladký, 50. Josef Rýpar; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 253; zásahy brankářů: Michal Rebro 16 - Lukáš Souček 24; po třetinách: 2:3, 2:0, 1:1;

Pavel Brus: „Dnes jsme rozhodně nepředvedli play-off režim. Do obrany jsme byli hodně jaloví a v útoku pomalí. Umíme hrát lépe. Zítra zahrajeme lépe“