Rytířky v neděli postoupily do semifinále, muži mají dva mečboly

10. března 2019, Michal Dannhofer

Rytířky splnily postupový cíl v nejkratším čase, muži porazili Tatran 6:0.

Jako první se dnes představily v Praze Rytířky, které na Spartě znovu vyzvaly Bohemians. Navíc se jim povedl nástup do utkání, nejprve se v osmé minutě prosadila kapitánka Ďuríková, za půl minuty se prosadila Šupáková a vedly 2:0.

Na přelomu první a druhé části navíc Vítkovice ustály oslabení a ve 27. minutě zvýšila na 3:0 Planková. Rytířky se navíc mohly spolehnout na kvalitně chytající Příleskou, která podržela tým především na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy Bohemians přeci jen vyvíjely silnou aktivitu.

V 57. se z tlaku prosadila Císařová, skóre zápasu a celé série nakonec ale uzavřela Kamila Paloncyová.

Ženy již slavily postup ve vlaku a na palubovku Stodoly nastoupili muži. V první části se nejprve vylučovalo, v jejím závěru se ale prosadili Jastřembský s Bräuerem a jak se později ukázalo, položili základ vítězství.

Ve druhé třetině branka nepadla, a to ani při vyloučení Langera, velké vítkovické představení se ale odehrálo ve 3. třetině. Postupně se prosadili Bräuer, Hájek, Delong a Firda a Vítkovice tak vyhrály 6:0.

Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:6
branky: 19. Jan Jastřembský, 20. Marek Bräuer, 53. Marek Bräuer, 57. Lukáš Hájek, 59. Adam Delong, 60. Ondřej Firda; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 248; zásahy brankářů: Michal Rebro 18 - Lukáš Souček 16; po třetinách: 0:2, 0:0, 0:4;

Pavel Brus: „Dneska první zápas v sérii, který jsme odjezdili. Zároveň jsme dnešním výkonem ukázali, že jsme včerejšek bohužel odflákli. Těšíme se do Ostravy.“

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4
branky: 57. Adéla Bočanová - 8. Alžbeta Ďuríková, 9. Ivana Šupáková, 27. Eliška Planková, 58. Kamila Paloncyová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Jitka Omelková 17 - Nikola Příleská 23; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:1;

Tomáš Martiník: „Velká spokojenost s postupem do semifinále. Dnes byl náš výkon koncentrovanější než včera, dařilo se nám lépe kontrolovat hru. Celá série naplnila naše očekávání, ať už v její obtížnosti, tak i v tom, v čem jsme viděli její specifika. Díky Bohemce za zápasy a těšíme se na semifinále.“