KB-liga: Osmifinále s Hattrickem neúspěšné, junioři pokračují v opravném pavouku...

14. března 2019, Tomáš Sladký

Až prodloužení rozhodlo tří-zápasovou bitvu s Hattrickem Brno, i přesto juniorům bude sezóna pokračovat v B-playoff o celkové třetí místo! Více uvnitř článku...

Osmifinálová série, ve které si Hattrick vybral Vítkovice na úkor Otrokovic začala v sobotu 9.3. v Maloměřickém azylu. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl využitou přesilovkovou trefou Rostislav Gattnar a Vítkovice se tak ujaly vedení 1:0 na zápasy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4
branky: 6. Adam Klimeš, 8. Adam Hudeček, 29. Adam Hudeček - 35. Kryštof Malina, 47. Ondřej Sidunov, 50. Štěpán Kaleta, 59. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 4:0; využití: 0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: David Nečas 15 - Štěpán Zerzoň 13; po třetinách: 2:0, 1:1, 0:3.

Odveta se odehrála hned o den později na Dubině. Na bojovný výkon se bohužel rytířům nepodařilo navázat a po nevýrazném výkonu a prohře 3:8 se mělo rozhodnout ve třetí a rozhodujícím utkání v Brně.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:8
branky:
4. Rostislav Gattnar, 23. Jan Vojáček, 53. Ondřej Sidunov - 5. Adam Hudeček, 15. Vojtěch Kužela, 21. Jonáš Kůra, 28. Šimon Hronek, 32. Adam Hemerka, 35. Adam Hudeček, 48. Šimon Hronek, 49. Adam Hemerka; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 14 - David Nečas 16; po třetinách: 1:2, 1:4, 1:2.

Velmi vyrovnaný duel muselo nakonec rozhodnout dramatické prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí hráči Hattricku. Vyřazení v osmifinále však neznamená konec sezóny! Junioři Vítkovic se mohou poprat o celkové třetí místo KB-ligy v opravném pavouku!

FBŠ Hummel Hattrick Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:5p
branky:
7. Adam Hemerka, 9. Adam Hemerka, 35. Zdeněk Malich, 39. Adam Hemerka, 50. Zdeněk Malich, 65. Jonáš Kůra - 9. Jakub Koch, 15. Daniel Sekula, 26. Rostislav Gattnar, 42. Jakub Koch, 47. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 96; zásahy brankářů: David Nečas 13 - Štěpán Zerzoň 21; po třetinách: 2:2, 2:1, 1:2, 1:0.

V prvním opravném kole s se střetnou s Chomutovem, série se odehraje na dva zápasy! V případě vyrovnaného stavu (1:1 na zápasy) se odehraje dodatečná dvacetiminutovka (tie-break) jako náhrada za třetí rozhodující duel. Vzhledem k nastavení modelu soutěže a velké dojezdové vzdálenosti se oba celky dohodly, že se kompletní série odehraje v Ostravě na Dubině!