KB-liga: Po pěti kolech se mladíci drží na prvním místě tabulky!

29. října 2019, Tomáš Sladký

Nový ročník nejvyšší juniorské soutěže má za sebou první blok zápasů. Nový tým Vítkovic se vydal správným směrem!

Po skvěle zvládnutém předkole, přímém postupu do elitní dvanáctky a třítýdenní pauze se naplno roztočil kolotoč KB-ligy.
Nyní je na programu reprezentační pauza a také prostor ke krátké rekapitulaci úvodních pěti kol KB-ligy.

SKVĚLÝ START V BRNĚ A DVĚ VYSOKÉ VÝHRY!

Oba venkovní zápasy zvládli junioři parádně a díky dvěma jednoznačným výhrám nad Gullivery (14:2 ) a Bulldoky (15:2) se díky vysokému skóre usadili na samotném čele ligy! Kreativním a kombinačním florbalem se musel bavit také početný tábor fanoušků, který v Brně vytvořil opravdu skvělou "domácí" atmosféru!

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:14
branky:
2. Milan Jedlička, 49. Jiří Suchomel - 17. Jan Besta, 19. Martin Gattnar, 26. Ondřej Sidunov, 27. Adam Zubek, 33. Adam Zubek, 34. Adam Palčinský, 42. Adam Zubek, 42. Adam Palčinský, 47. Jan Vojáček, 51. Martin Gattnar, 53. Rostislav Gattnar, 53. Martin Gattnar, 54. Jan Toman, 58. Adam Zubek; rozhodčí: Jiří Obalil - Ondřej Kyjovský; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Adam Lysák 36 - Patrik Plevák 16; po třetinách: 1:2, 0:4, 1:8.

Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:15
branky:
25. Tomáš Jedlička, 25. Michal Valachovič - 4. Ondřej Sidunov, 23. Jan Besta, 23. Štěpán Kaleta, 26. Jan Toman, 28. Tomáš Hanzlík, 29. Adam Zubek, 35. Adam Zubek, 35. Jan Toman, 38. Ondřej Sidunov, 38. Adam Zubek, 41. Štěpán Kaleta, 48. Jan Besta, 49. Martin Gattnar, 53. Ondřej Sidunov, 60. Adam Choma; rozhodčí: Tomáš Húska - Pavel Vích; vyloučení: 2:2; využití: 1:2; diváků: 62; zásahy brankářů: Kristián Konečný 26 - Petr Maláč 18; po třetinách: 0:1, 2:9, 0:5.

DOMÁCÍ PREMIÉRA NA "DOMÁCÍ" DOPRAVCE

Díky systémové výstřednosti soutěže, kdy los KB-ligy proběhl až v úvodu října a zároveň obsazenosti vítkovické Dubiny, byli junioři odkázáni na útulnost záložní haly SOŠ Dopravní ve Vítkovicích. Právě tam odehrají většinu domácích zápasů letošního ročníku a premiérovými soupeři byla Mladá Boleslav a Liberec. Duel s Boleslaví rozhodla nepovedená první třetina (0:5!), i přesto sahali rytíři po vyrovnání. Živelný zápas nakonec prohráli 5:7.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Technology Florbal MB 5:7
branky:
29. Martin Gattnar, 35. Matyáš Gryz, 37. Martin Gattnar, 52. Adam Choma, 58. Adam Palčinský - 7. Štepán Švejda, 12. Ondřej Pužman, 16. Zdeněk Vyhnánek, 18. Jan Zoufalý, 18. Ondřej Pužman, 43. Filip Kučera, 60. Filip Kučera; rozhodčí: Michal Prouza - Radek Vybíhal; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Petr Maláč 18 - Ondřej Tomšík 25; po třetinách: 0:5, 3:0, 2:2.

Vyrovnaný průběh druhého zápasu s Libercem zlomili domácí až ve druhém dějství. Klasický juniorský zápas nabídl florbal plný šancí a nakonec výsledek 9:3.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 9:3
branky:
20. Martin Gattnar, 28. Martin Gattnar, 30. Adam Zubek, 37. Štěpán Kaleta, 38. Štěpán Kaleta, 39. Martin Gattnar, 43. Adam Choma, 49. Adam Choma, 58. Štěpán Kaleta - 29. Jonáš Rais, 33. Šimon Stránský, 53. Vojtěch Dufek; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; diváků: 49; zásahy brankářů: Patrik Plevák 18 - Vojtěch Dufek 24; po třetinách: 1:0, 5:2, 3:1.

DUEL S PARDUBICEMI ROZHODLO PRODLOUŽENÍ

Poslední zápas prvního bloku před reprezentační pauzou rozhodl vteřinu před koncem prodloužení Adam Choma. Průběh zápasu vyzníval po celou dobu lépe pro Vítkovice, těsné vedení se však bohužel udržet nepodařilo. Trenér Sladký utkání ohodnotil stručně: "Ztráta jednoho bodu..."

Sokoli Pardubice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:8p
branky:
19. Vojtěch Rusin, 28. Jiří Kohoutek, 31. Michal Smola, 44. Dominik Czeszewski, 50. Michael Souček, 54. Lukáš Kučera, 58. Jiří Kohoutek - 10. Martin Gattnar, 16. Martin Gattnar, 24. Jan Toman, 27. Ondřej Sidunov, 32. Štěpán Kaleta, 56. Martin Gattnar, 56. Adam Choma, 65. Adam Choma; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Matěj Denemark 25 - Petr Maláč 23; po třetinách: 1:2, 2:3, 4:2, 0:1.