Rytířky potvrdily roli favorita a z Liberce vezou tři body za výhru 10:1

03. listopadu 2019, Michal Dannhofer

Utkání prvního s posledním mělo na programu deváté pokračování extraligy. Vítkovické Rytířky se rozjížděly pomaleji, nakonec ale potvrdily roli favorita a zvítězily 10:1. Dvěma zásahy se blýskla Natálie Hurníková, svůj tým pak podržela brankářka Petra Klečková

Utkání mělo jasně rozdané karty, ke cti Liberce ale slouží, že první dvacetiminutovku odehrál na své poměry výborně a byla to Petra Klečková, kdo měl hlavní roli v tomto utkání. Mladá vítkovická brankářka zneškondila několik střeleckých pokusů a mohla se tak radovat z dílčího vedení 1:0 po dvaceti minutách, když se míček za Dlouhou povedlo dostat v poslední době velmi dobře hrající Sáře Seevaldové.

Druhá třetina začala zásahem Huskové, dočkal se ale také sympaticky hrající soupeř zásluhou Bárkové. Na jediný liberecký zásah v utkání ale pohotově reagovala Theimerová a ve 35. minutě se poprvé v utkání prosadila Hurníková. V závěru třetiny ještě Rytířky nevyužily přesilovou hru při vyloučení Bárkové.

Jak to v utkáních dvou výkonnostně výrazně odlišných soupeřů bývá, třetí třetina byla už jednoznačně v roli favorita utkání, tedy Vítkovic. Vítkovice v poslední dvacetiminutovce vstřelily celkem šest branek, mimo jiné se dvakrát prosadila Zuzanna Krzywak. Skóre pak nádehrnou brankou uzavřela Siti Nurhaliza Khairul Anuar.

Vítkovice tak splnily povinnost a v Liberci zvítězily poměrem 10:1. Nyní je čeká dvojboj Panthers – FBC Ostrava, přičemž druhé utkání se odehraje před televizními kamerami.

Crazy girls FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 27. Pavla Bárková - 15. Sára Seevaldová, 24. Barbora Husková, 29. Lucie Theimerová, 35. Natálie Hurníková, 41. Natálie Hurníková, 45. Zuzanna Krzywak, 49. Vlaďka Maděrová, 51. Eliška Planková, 52. Zuzanna Krzywak, 57. Siti Nurhaliza Khairul Anuar; rozhodčí: Kateřina Hátlová - Lenka Jansová; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Kateřina Dlouhá 44 - Petra Klečková 12; po třetinách: 0:1, 1:3, 0:6;

Tomáš Martiník: „Dnes od nás špatný výkon, dvě třetiny chyběla chuť hrát poctivý florbal, nesoustředěnost, technická nekvalita a dynamika hry NULA. Až ve třetí třetině nás začal florbal bavit. A to je MÁLO!!! Děkujeme soupeřkám za zápas.“