JUNIOŘI: Zasloužená výhra se Spartou, prohra se ctí s Chodovem...

09. února 2020, Tomáš Sladký

Blíží se konec základní části, junioři stále živí šanci na umístění v TOP čtyřce, o kterou zabojují v poslední hracím víkendu proti Black Angels a Ústí.

K důležitému utkání nastoupili junioři v sobotu proti Spartě. Na jejich žádost byl sportovně posunut začátek zápasu na 16:45, aby soupeř stihl poslední vlak směr Praha, pěkné gesto Vítkovic. Vyrovnaný průběh přímých soupeřů o TOP-čtyřku opět sledovala početná skupinka skvělých fanoušků především z řad rodičů. Zlom přišel až v poslední třetině, kdy na dvoubrankový náskok Vítkovic soupeř nezareagoval. Bodově se zápas povedl kapitánovi Vítkovic Rostislavu Gattnarovi (2+1), skvěle si počínal také domácí brankář Petr Maláč, který byl vyhlášen hráčem zápasu, který se opět odehrál na sportovní hale Dopravní.

1. SC TEMPISH Vítkovice - ACEMA Sparta Praha UNYP 5:3
19. Martin Gattnar, 21. Ondřej Sidunov, 35. Rostislav Gattnar, 47. Vojtěch Šimík, 57. Rostislav Gattnar - 14. Lukáš Dubský, 22. Martin Dolejš, 30. Michael Řehák; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Petr Maláč 19 - Ondřej Pelech 20; po třetinách: 1:1, 2:2, 2:0.

V neděli zavítal do Ostravy jeden z favoritů soutěže, pražský Chodov. Vinou zranění a nemocí velmi okleštěná sestava, navíc ochuzená o hráče nastupující za mužský A-tým srdnatě bojovala a po první třetině se odcházelo do šaten za příznivého stavu 3:1! Od druhé části však soupeř jednoduchou a tvrdou hrou převzal otěže zápasu do svých rukou a vývoj rychle otočil. Po boji a se vztyčenou hlavou prohráli junioři 4:7. O konečném pořadí po základní části se rozhodne během víkendu 22.-23.2., o čtrnáct dní později začne playoff!

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:7

branky: 4. Jan Besta, 8. Martin Gattnar, 20. Vojtěch Šimík, 52. Martin Gattnar - 3. Petr Majer, 28. Jiří Koklar, 31. Jakub Dufek, 32. Radim Slunečko, 35. Lukáš Kafka, 42. Jiří Koklar, 48. Tomáš Josefovič; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Patrik Plevák 20 - Karel Pergler 20; po třetinách: 3:1, 0:4, 1:2.