Sezona 2019/2020: Osobní pohled trenéra Pavla Bruse

23. března, VG

​Sezona se samozřejmě hodnotí zvláštně, vzhledem k okolnostem. Ale lze provést jakousi rekapitulaci s mým osobním pohledem.

Po loňské sezoně jsme přišli o Romana Oboráka a Matěje Černého, kteří nám nemalou měrou pomohli k titulu. V přípravě se zranil Jan Jastřembský, který odehrál výborné play off. Do toho laboroval se zraněním Kryštof Malina, který se léčil v podstatě celou přípravu.
Museli jsme tedy v prvé řadě zacelit ztráty. Do sestavy se dostali kluci jako Šimon Hatala, více prostoru dostal Rosťa Gattnar a nějaké minuty urval Lukáš Herblich. V průběhu sezony udělal obrovský progres i Ondřej Sidunov a urval si pozici v týmu.
Na začátku sezony se nám do toho všeho zranili klíčoví hráči Jakub Hubálek a Adam Delong, což by sestřelilo každý tým. Poté přišel Šimon Kuczera a postupně jsme zacelili všechny ztráty. Chvíli nám ovšem přirozeně trvalo, než jsme se rozehráli. Tolik změn a zranění si vybere daň ať už výsledkovou, nebo co se týká herního projevu.
V listopadu jsem absolvoval s reprezentací turnaj EFT ve Finsku a musím říct, že jsem změnil pohled na hodně věcí. To jakým způsobem vedou Finové a Švédové zápasy, se dost razantně změnilo oproti minulosti. Pochopil jsem, že způsob, jakým hrajeme, ale i trénujeme, je extrémně nedostačující. Prodělal jsem určitou transformaci, protože jsem cítil, že je nejen důležitá, ale hlavně potřebná. To samozřejmě rozhodilo kluky i celý náš tréninkový proces. Chvíli trvalo, než jsme si zvykli a našli rutinu v novém prostředí.
V tomto rozložení jsme šli do Poháru mistrů proti Storvretě. Byť jsme se připravovali tvrdě, bohužel realita je taková, že Storvreta má aktuálně jen jednoho konkurenta, a tím je Falun. Nám chyběl Adam Delong, Jakub Hubálek hrál po tříměsíční pauze, v sestavě bylo hodně sice mladých a šikovných kluků, ale extrémně nezkušených v porovnání s týmem Storvrety.
Zde si dovolím lehkou analýzu.
V minulosti stála Storvreta na jedné lajně. Ohman, Kohonen, Stenberg, Bergren, Samuelson. Nyní má kvalitativně tři takové lajny v čele s Ruddem. Tím, jak se Storvreta a Falun nahánějí ve své lize, vyhnali svou soupisku do extrému. Loni Storvreta dala 10:5 Boleslavi v zápase, na který ani nedorazil Rudd a Gotz s Ahrénem nehráli. Suma sumárum Storvreta si aktuálně hraje s Falunem svoji ligu. Pro nás je každopádně velkou motivací směřovat kvalitativně do stejné výkonnostní skupiny. Práce je před námi ale hodně. Každopádně jsme díky neúspěchu získali velké množství materiálu, se kterým můžeme nyní pracovat. Zápas proti týmu Classic byl herně i výsledkově mnohem lepší, ale opět nám chyběl v určitých momentech klid a větší kvalita. Těch výstupů a materiálů, které jsme si z turnaje vzali je hodně, a já osobně se už teď těším na další práci. Výsledkově to byl každopádně neúspěšný turnaj.
Konec základní části domácí Superligy jsme zvládli lépe. Do sestavy se vrátil Delong, lajny se stabilizovaly a 2. místo po základní části je hodně dobrý počin v kontextu všech ztrát, zranění a lepení sestavy. Dokonce jsme si vypracovali i velký náskok před třetím týmem.
Play off hodnotit nemohu vzhledem k tomu, že skončilo dříve, než začalo.
Z celé sezony mám výsledkově neuspokojivý pocit. Věřím, že všechny změny, kterými jsme si prošli, zužitkujeme v další sezoně. Materiálu máme dostatek. Mám radost z mladých kluků, kteří jsou správnými sportovci, pracují na sobě a budou se zlepšovat, pokud si udrží píli a motivaci.
Aktuálně nás čeká skládání týmu na další sezonu. Víme o hráčích, kteří chtějí skončit, a těm děkuji za odvedené služby, ale zároveň je v jednání hodně posil. Věřím a doufám, že se nám podaří i přes aktuální situaci ve světě dotáhnout všechna jména do konce, abychom byli příští rok ještě lepší a odolnější než letos.
Letošní sezona byla pro nás plná zkoušek s nenaplněným koncem. Všechny tyto okolnosti nás posílily a my se těšíme na další sezonu!
Všem přeji pevné zdraví a klid. Nepodléhejte panice a zachovejte si čistou mysl. Zkoušky jsou zde od toho, aby nás učinily silnějšími.
Pavel Brus

 
 

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.