Rytířky startují druhou polovinu soutěže. Míří na půdu Bulldogs, na svátek si zahrají proti Boleslavi

12. listopadu 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky startují druhou polovinu základní části letošního ročníku Extraligy žen, a současně odehrají dva poslední zápasy před přestávkou pro ženský světový šampionát. V neděli zajíždějí na půdu Bulldogs Brno, ve středu se pak na státní svátek představí v domácím duelu na Dubině proti Mladé Boleslavi.

Bulldogs Brno se potýká s problémy, v sezoně zatím nezískaly svěřenkyně trenéra Petra Dadeje ani bod, nejblíže byly v Olomouci, které podlehly 2:3. První vzájemné utkání skončilo na Dubině v pozdním pátečním večeru 12:0, když ale Bulldogs dokázaly téměř půl zápasu držet tempo.

S Mladou Boleslaví se Rytířky utkaly o dva dny později o zápas měl vlastně zrcadlově obrácený průběh: už ve 14. minutě vedly 8:0 a bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Nakonec dokázaly zvítězit poměrem 15:0 a ve dvou utkáních tak neinkasovaly ani jedinou branku.

Výraznými osobnostmi svých týmů jsou útočnice Bulldogs Brno Michaela Žáková a Karolína Janatková z Mladé Boleslavi, toho času juniorská reprezentantka.