Bräuer: Budeme pokračovat v tvrdé práci

30. září 2019, VG

Radost měl z hattricku, zároveň ale Marka Bräuera mrzel po utkání v České Lípě ztracený bod. Vítkovičtí vyhráli 8:7 až v prodloužení, když nechali domácí vyrovnat dvěma brankami v posledních dvou minutách.

Marku, ztratili jste první bod v sezoně. Kde hledat příčiny ?
Zdravím všechny fanoušky Vítkovic. Těch příčin může být několik, ale nejzásadnější roli sehrál náročný program (páteční derby s FBC) a nedělní ranní přesun do daleké České Lípy. Musím také vyzdvihnout skvěle bránící Českou Lípu, která byla velmi tvrdá a důrazná v osobních soubojích, což není úplně náš oblíbený styl, a trochu jsme s tím bojovali. Ovšem nemůžu si pomoct, ale my, jakožto zkušený tým, který má naběháno a zakládá si hru na skvělé obraně, by neměl dostat ve vší úctě k soupeři sedm gólů, to je prostě strašně moc. V týdnu si na videu rozebereme obdržené góly a budeme pokračovat v tvrdé práci, která je stále před námi.
Celý zápas jste se tahali s Českou Lípou gól, až v závěru jste dvakrát odskočili o dva. Co se dělo v posledních dvou minutách? Byli jste tak nervózní, že domácí vyrovnají ?
Zápas neměl úplně vysoké tempo, kdy jsme většinu času „bušili“ do velmi zatažené obrany, na druhou stranu Česká Lípa perfektně využila několik přesilovek a pár brejkových situací po našich individuálních chybách. V třetí třetině jsme zvýšili tempo stažením na dvě formace, ale odskočit o více než dvě branky se nám nepovedlo. Nervózní jsme nicméně nebyli, věřili jsme si, že ten pojišťovací gól do prázdné branky vstřelíme, i proto jsme v poslední minutě gól na 7:6 obdrželi po zbytečném propadnutí v pokusu o zisk míčku a vyrovnávací gól na 7:7 ve hře bez gólmana Lípa sehrála parádně.
V prodloužení jste dokonal hattrick. Ulevilo se vám, že jste urvali "alespoň" dva body ?
Určitě ano, každý bod se na konci počítá, nicméně byla tam velmi hořká pachuť ztráty vítězného zápasu v samotném závěru.
S Jirkou Bestou jste obstarali sedm z osmi gólů. Přišla střelecká forma? Bude nějaký příspěvek do týmové kasy ?
Bestič hrál parádně a pálil ostrými, dokonce si bral míček, jelikož vstřelil svůj první hattrick v mužích, tak doufám, že si tak vysoko nastavenou laťku udrží :D Co se týče mě, tak jsem rád, že mi to tam napadalo, jelikož se ode mě očekávají spíše ty góly než asistence :D A doufám, že to tedy nebyl poslední hattrick a střelecká forma po loňské poměrně vydařené sezoně zase vydrží celou sezonu. Jelikož jsem pro letošní rok pokladník, tak to zkusím nějak „pošmelit“ :D, ale obávám se, že to úplně neklapne a 100 Kč půjde do kasy.
Přesilovky jste využili obě. Vyšly vám tak, jak jste chtěli ?
Přesilovky byly zahrány obě parádně, i přesto, že jsme se jim zatím tolik na trénincích nevěnovali, takže tady vládne určitě spokojenost.