Brno tentokrát již bez šance

17. listopadu 2010, CD

Vítkovice sestřelily buldoky z Brna 9:3. Po nudné první třetině nastřílely Vítkovice ve druhé části šest branek za osm minut. V utkání využily tři ze čtyř přesilovek. Dvakrát se trefili Polášek, Jelínek a Kološ. aktualizováno.

První třetina utkání Vítkovic s Brnem prakticky nestojí za řeč. Florbal se hrál až od druhé třetiny. Ve 27.minutě po Tomašíkově přiťuknutí ze standartní situace propálil tahem zeď i brankáře Brna Radim Polášek. Za necelou minutu zvyšoval dalekonosnou ranou Jan Jelínek. A za půlminutu našel krásnou kžížnou přihrávkou Tomašík Petra Kološe, který se prosadil ranou prakticky do prázdné branky. Ve 30.minutě putoval na trestnou lavici hostující Koutný a po chvilce za zbytečné oplácení v přerušené hře i kapitán Kotlas. Přesilovku 5 na 3 Vítkovice využily. Milan Tomašík našel přesnou přihrávkou Radima Poláška, který už veděl, co s míčkem. Za stavu 4:0 se probralo i Brno. Kotlasovu střelu dorazil za Ciompu Ondráček. Ještě ve stejné minutě ten samý hráč nabídl gól Fabiánovi a Brno bylo zpátky ve hře. Brankové hody druhé třetiny ale pokračovaly. Martin Tokoš se štěstím překonal brankáře Bábíčka, který po páté brance v rozmezí necelých šesti minut přepustil své místo Chrástovi. Ten udržel čisté konto přesně jednu minutu a dvaatřicet vteřin. Pohotovou střelou ho "přivítal" na hřišti Vít Hrubý. Osm branek padlo za osm minut a dvacet vteřin. Po bezgólové úvodní části rozhodně florbalovější podívaná.

Na začátku třetí části převzal od Jelínka v hloubi obranného pásma míček Filip Heczko a po sprintu po mantinelu chytrou ranou k tyči překonal brněnského Chrásta. Ondráček, nejlepší hráč hostů, korigoval na 7:3 a spálil pár dalších šancí, pak ale pro zranění ruky bojiště opustil. Vítkovice pak ještě potrestaly dvě vyloučení Brna. Koutný viděl z trestné lavice pěknou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl Jan Jelínek. Pak právě Jelínka srazil loktem Kotlas a po několika vteřinách ho pustil zpátky na střídačku Petr Kološ. Jelínek musel být s krvavým šrámem na obočí ošetřen. Krev tekla i při zranění Tokoše či Ciompy v průbehu utkání. Vše ale zřejmě zůstane bez následků.

Vítkovice - Brno  9:3 (0:0, 6:2, 3:1)
Branky (asistence): 26:29 Radim Polášek (Milan Tomašík), 27:23 Jan Jelínek (Filip Heczko), 27:55 Petr Kološ (Milan Tomašík), 31:01 Radim Polášek (Milan Tomašík), 33:17 Martin Tokoš (Radim Polášek), 34:49 Vít Hrubý (Jan Jelínek), 42:42 Filip Heczko (Jan Jelínek), 53:57 Jan Jelínek (Patrik Suchánek), 57:24 Petr Kološ (Jiří Juhaňák) - 32:17 Luděk Ondráček (Michal Kotlas), 32:52 Ondřej Fabián (Luděk Ondráček), 44:19 Luděk Ondráček (Petr Kadlec).
Vyloučení: 0:4