CZECH OPEN 2022 – DEN TŘETÍ: Rytíři těsně padli s Pixbem, ženy remizovaly s Tatranem

14. srpna 2022, Michal Dannhofer

Czech Open 2022 má za sebou třetí hrací den. Na oba týmy Vítkovic čekalo pouze jedno utkání: ženy se nejprve s letní Prahou rozloučily remízou 3:3 s Tatranem Střešovice, muži následně podlehli Pixbu 7:8 a v neděli je čeká souboj o třetí místo proti Falunu.

Jako první šly v sobotu do akce Rytířky a opět se ukázalo, že souboje s Tatranem Střešovice jsou nesmírně zajímavé. Hattrick si v zápase v barvách pražského týmu zapsala Simona Korbelářová, za Vítkovice se naopak dvakrát prosadily debutantky: nejprve Adéla Mozdřenová, a také švédská posila Sara Avonds. První branku Vítkovic pak dala z trestného střílení Michaela Šponiarová.

Zápas tak skončil 3:3 a byl nejlepší pozvánkou na utkání 2. kola Extraligy žen.

V pořádnou řež se proměnil zápas Rytířů s Pixbem. Vítkovice vedly po první třetině 3:2, Následovalo pět švédských zásahů v řadě, než se ke slovu v poslední třetině dostaly opět Vítkovice.

Rytířům se nakonec, především díky dvojici Jiří Besta – Adam Zubek, povedlo dosáhnout na rozdíl jediné branky, v poslední minutě a půl ale neskórovali, a tak na senzační remízu nedosáhli.

Za svůj výkon se ale vůbec nemusí stydět a naopak mohou směle vyhlížet šanci na reparát, kterou dostanou v neděli proti Falunu.