Čekali jsme urputný boj, přiznal Delong

14. září 2019, VG

Předpokládali těžký boj, nakonec se ale florbalisté rytíře Vítka dočkali relativně snadného vstupu do sezony. V prvním kole Superligy vyhráli v Pardubicích 13:3. Pět gólů nese rukopis Adama Delonga, který jednu branku vstřelil a na další čtyři přihrál.

Adame, nastříleli jste 13 branek. Čekali jste tak pohodový start do soutěže ?
Tak pohodový start do sezony jsme určitě nečekali. Čekali jsme urputný boj o každý metr hřiště.
Hned v 1. minutě jsi musel na trestnou. Motivace do zápasu byla tak velká, že jsi přehnal nasazení, nebo v tom bylo něco jiného ?
Motivace do zápasu byla přiměřená. V situaci, kdy šel soupeř skoro sám na gólmana jsem šel do souboje holí s vědomím, že když netrefím míček, půjdu sedět. Nic víc bych v tom neviděl.
Už v první třetině jste soupeře za stavu 6:1 přinutili vzít si oddechový čas. Jaké pokyny jste dostali vy ?
Trenér nám řekl, ať se nadále soustředíme na naši hru a plníme pokyny. I přes velký náskok jsme plně soustředěným výkonem zvyšovali skóre.
Kouč Pavel Brus před startem sezony říkal, že vás chtěl v přípravě "vyhladovět". Bylo to na hřišti znát ?
Bylo to spíše znát před utkáním, kdy každý z nás jel natěšeně do Pardubic. Na hřišti jsme se víc a víc tlačili hladově do brány.
Zapsal jsi čtyři asistence, k tomu jeden gól. Raději jsi přihrával, než střílel ?
Těžko říct, dostával jsem se do situací, ve kterých nebylo možné dát gól. Lepší varianta byla v tomto případě nahrávka.
Na gól jsi přihrál i Šimonu Hatalovi. Jak se jeví týmoví nováčci ?
Nováčci se skvěle adaptovali do našeho týmu. Tvrdě makají a snaží se! Šimonovi gratuluji, byl to krásný gól, více takových!