Cenný skalp: Rytířky porazily Chodov 4:0 a vrátily se do bitvy o první místo

18. prosince 2017, Michal Dannhofer

Další parádní představení má za sebou kapitánka Ferenčíková, tým podal zodpovědný výkon

Nesmírně cennou výhru si pod vánoční stromeček nadělily vítkovické rytířky. V posledním domácím utkání v roce 2017 porazily Chodov 4:0, což přineslo hned několik pozitiv. Kromě další nuly pro Lenku Kubíčkovou a zodpovědného výkonu celého týmu lze ocenit také fakt, že při vyrovnaném skóre vzájemných utkání 7:7 disponují rytířky třemi venkovními brankami. Tím pádem se zapojily také do bitvy o první místo.

Vítkovicím se povedl vstup do utkání, už ve čtvrté minutě prošla celé hřiště Ferenčíková, naservírovala míček dobře postavené Enenkelové a bylo to 1:0. Na dlouhou dobu to byla poslední branka, utkání totiž začaly dominovat obě brankářky – Lenka Kubíčková s Hanou Ranochovou.

Ve druhé třetině branka nepadla. Obě brankářky opět předvedly několik kvalitních zákroků, Chodov následně nevyužil přesilovou hru při vyloučení Ivany Šupákové. Trenérům Vítkovic mohlo přibýt několik dalších vrásek poté, co se zraněním dočasně odstoupila Krzywak, do dalšího průběhu zápasu se ale naštěstí vrátila.

Na začátku třetí třetiny Vítkovice přežily oslabení o Kolářovou a v poslední desetiminutovce rozhodly utkání: umístěnou ranou se nejprve prosadila kapitánka Denisa Ferenčíková, přesně pět minut před koncem našla přihrávku Žurkové polská kometa Krzywak a v následné přesilové hře uzavřela skóre utkání opět Denisa Ferenčíková.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:0
branky: 4. Veronika Enenkelová, 51. Denisa Ferenčíková, 56. Justyna Krzywak, 57. Denisa Ferenčíková; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:1; využití:1:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 14 - Hana Ranochová 15; po třetinách: 1:0, 0:0, 3:0;

Richard Urban (1. SC TEMPISH Vítkovice): „Dnešní zápas byl z našeho pohledu výborný. Všechny dřely na 120 procent, plnily pokyny a šly si pro vítězství od první minuty. Děkuji soupeři za utkání.“

Lukáš Procházka (FAT PIPE FLORBAL CHODOV): „Naprosto zasloužené vítězství domácích, kterým tímto blahopřejeme. My jsme měli svoje šance, jak se do zápasu dostat, zejména ve druhé třetině, ale celkově jsme si toho vytvořili opravdu málo, abychom mohli pomýšlet na body. Pozitivní je, že se náš výkon po první velmi slabé třetině zlepšil. Děkujeme soupeři za utkání.“