Chceme se rvát o titul, říkají nové rytířky, Adéla Pantělejevová s Lucií Theimerovou

23. července 2015, redakce

Ženský tým Vítkovic hlásí další posily.

Novými svěřenkyněmi trenérů Veleckého, Dudeška a Veselého se stanou Adéla Pantělejevová s Lucií Theimerovou. V týmu naopak skončila, po veleúspěšné kariéře, Monika Léblová. Obě nové rytířky se shodují na tom, že si v novém působišti chtějí zahrát o titul.

Adéla Pantělejevová přichází z Olomouce, s vizitkou dvojnásobné vítězky ankety Juniorka sezony. „Očekávám, že si zahraji za kvalitnější tým, díky čemuž se také já osobně florbalově posunu,“ říká nová posila Vítkovic. „Rovněž očekávám kvalitnější tréninky a také kvalitní zázemí,“ dodává Pantělejevová.

Svůj florbalový přesun do Ostravy bude muset sladit se studiem. „Čeká mě maturitní ročník a původně jsem neměla v plánu někam odcházet, ale nabídka Vítkovic byla tak lákavá, že jsem se rozhodla to přesto zkusit,“ přiznává šikovná útočnice.

To Lucie Theimerová bude ve svém novém působišti studovat vysokou školu. „Mé rozhodnutí škola podpořila, Vítkovice jsou mi jinak sympatické a trenéři se mnou hezky jednali,“ prozradila obránkyně, která si už vyzkoušela také dres reprezentace žen.

Jenže na premiéru v modrobílém dresu si bude muset počkat, v současné době totiž léčí zraněné koleno. „Utrhl se mi přední křížový vaz, ale dobře se zahojil a spojil se zpět se zadním křížovým vazem, tudíž doktoři jsou velmi spokojeni a že by to takto mohlo vydržet, proto mně ani nedělali plastiku vazu,“ popisuje své zdravotní lapálie. „Naštěstí se ale do toho nezamotal meniskus,“ oddechla si.

Už se nemůže dočkat, až se k týmu připojí. „Chtěla bych se vrátit do formy a probojovat se do sestavy, očekávám super kolektiv, moc se na holky těším,“ zakončila odchovankyně brněnského florbalu.

Kromě dvou nových posil se ve Vítkovicích udál jeden návrat. „Po pracovním pobytu v zahraničí se k týmu připojila Martina Mahdalová,“ říká hlavní trenér Jiří Velecký.

V extraligovém týmu naopak končí Monika Léblová. „Klobouk dolů co všechno ve své kariéře stihla dokázat a myslím, že se právem může řadit mezi legendy vítkovického florbalu ,“ uvedl kouč Jiří Velecký na konto dlouholeté útočnice Vítkovic.

V kolonce odchodů ještě figurují tři obránkyně. „Katarína Klapitová bude minimálně jeden semestr studovat ve Švýcarsku a hrát za tamní Burgdorf, své působení v FBC Ostrava si prodlouží také Tereza Voláková s Nikol Vinklerovou: první bude v FBC opět hostovat, Vinklerová odchází na přestup,“ uzavřel Jiří Velecký.

 
 

Zápasy

Neděle 20.9.2020
 
So 26.9.Ml. Boleslav - Vítkovice 19:00
Po 28.9.Vítkovice - Sparta 17:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 3 26:8 9
2. FBC ČPP Ostrava 3 20:5 8
3. Chodov 3 14:15 6
4. Bohemians 2 14:11 3
5. Sparta 2 14:12 3
6. Sokoli Pardubice 1 7:6 3
7. Tatran Teka Střešovice 1 5:4 3
8. Liberec 3 12:14 3
9. Black Angels 3 14:27 3
10. FBŠ Hummel Hattrick Brno 3 7:15 1
11. Česká Lípa 2 10:15 0
12. Vinohrady 2 8:15 0

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2020 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.