Dorostenci Vítkovic obhájili titul!

03. května 2009, CD

Zlato kromě mužů vybojovali i dorostenci! V semifinále play-off v neděli zdolali 5:2 Brno a ve finále si poradili i s SSK Future 3:2 a obhájili tak loňské prvenství. aktualizováno.

V Kostelci nad Černými lesy uspořádalo SSK Future finálový turnaj dorostenců, play-off. Do čtvrtfinále se poměrně jasně probojovaly i Vítkovice.

Vítkovičtí v něm nastoupili proti Victorii Ústí nad Labem. Oba soupeři v podobném hráčském složení se potkaly před dvěma lety ve čtvrtfinále Prague Games. Tam se radovali severočeši po vítězství 5:4, ale v letošním čtvrtfinále 1.ligy dorostenců neměli šanci. Hned v prvním utkání je Vítkovice smetly 8:1. I druhý zápas vyhrály Vítkovice, svůj náskok z prvního klání ještě o dvě branky zvýšily a po další výhře 4:2 postoupily do semifinále, kde je čekalo silné Brno.

Buldoci prošli ve čtvrtfinále hladce  přes Bohemians po výhrách 11:2 a 9:4. Vítkovice ale svoji šanci na obhajobu titulu nepustily a po výhře 5:2 se těšily na finále proti pořádajícímu SSK Future.

Finále vítkovičtí mladíci vzali pěkně od podlahy a už po dvou minutách vedli 2:0! Future v přesilovce snížilo, ale krátce po přelomu utkání do své druhé půle zvýšil Tomáš Kasinec na 3:1. Jak se později ukázalo, byl to gól zlatý. Future sice ještě do druhé sirény snížilo na 3:2, opět brankou při početní výhodě. V poslední třetině Vítkovice odolaly velkému tlaku Future, který vygradoval v posledních pěti minutách, ale Porwisz už za svá záda míček nepustil!

Vítkovice po zlatém triumfu loni přidávají do vitríny další zlato! Zasloužili se o to zlatí dorostenci.