Finské posily se zabydlely v Porubě

11. srpna 2014, CD

Sympaťáci Julius Jousi a Mirva Laitinen poskytli klubovému webu první rozhovor. První dojmy jsou skvělé.


Ahoj oba! Je pěkné mít opět ve Vítkovicích finské hráče! Jak se vůbec transfer zrodil?
(JULIUS & MIRVA): Ahoj. Chtěli jsme získat zcela nové zkušenosti s hraním v nové lize i žitím v cizí zemi. Věděli jsme, že to bude výborné pro naši florbalovou kariéru, budeme se zlepšovat a vyvíjet jako hráči i jako lidé samozřejmě. Je vzrušující žít v nové zemi a určitě se zde mnoho naučíme.


Proč Česká republika a proč Vítkovice?
(JULIUS & MIRVA): Myslíme si, že Česká republika je zajímavá země s dobrou florbalovou ligou. O zemi a hraní zde jsme slyšeli jen pěkné věci. Vlastně to byl náš kamarád Jere Liljenbäck, se kým jsme o České republice mluvili nejdříve. Hrál tady za Tatran před dvěmi lety. Výběr klubu byl jednoduchý, Vítkovice jsou skvělý klub s velmi dobrými a ambiciózními týmy v mužích i ženách. Přijetí bylo také velmi přátelské, cítíme, že klub o nás stojí a to je pro nás velmi důležité.


Vítkovice už finské hráče měly. Byli jimi Turkka Lehtinen, Tuomas Mustakallio a také Kaisa Siitonen, která zde ale strávila poměrně krátkou dobu. Mluvili jste s některým z nich kvůli doporučení?

(JULIUS): Ano, ale nejdříve jsem mluvil s Janem Jelínkem. Dal mi mnoho důlěžitých informací o Ostravě a Vítkovicích a také mi poradil, ať zavolám Turkkovi. S Turkkou jsme mluvili opravdu hodně, o rozdílech v živobytí i herních rozdílech v obou zemích. Bylo to skvělé mluvit s někým, kdo už tady byl. Oba, Jan i Turkka, nám hodně pomohli. S Mirvou jsme od nich slyšeli mnoho dobrých věcí o městě, klubu, obou týmech a po těchto rozmluvách pak bylo velice snadné se rozhodnout.


V Ostravě jste již několik dní. Jak se vám tedy líbí město, noví spoluhráči?
(JULIUS): Město vypadá velmi pěkně a klidně. Rozlohou je ještě větší, než jsme mysleli. Moji spoluhráči jsou úžasní. Skvělí kluci, jsou vstřícní a v začátcích mi hodně pomáhají. Je to velmi jednoduché přijít do takovéhoto týmu, s tak fantastickým týmovým duchem.
(MIRVA): Město je krásné a spoluhráčky výborné! Jsem ráda, že jsme si vybrali Vítkovice!


Kolik tréninků jste již absolvovali a jak se vám líbí?
(JULUIS): Byl jsem zatím na čtyřech trenincích a všechny byly velmi dobré. Každý tam nechal všechno.
(MIRVA): Tréninky jsou jiné než ve Finsku, ale tyhle se mi líbí víc. Zatím jsem byla na třech.


Mirvo, od minulého pondělí již pracuješ, v mateřské škole Monte. Jsi tam spokojená?
(MIRVA): Myslím, že Monty je krásné pracovní místo! A také výborné místo pro děti.


Bylo to docela rychlé, naskočit prakticky ihned do pracovního procesu, ale tak jste to vlastně chtěli...
(MIRVA): Ano, samozřejmě, bylo to velmi rychlé, ale klub nám naštěstí ve všem velmi pomáhá.


Juliusi, tvá pracovní ještě není dořešena. Máš více času na aklimatizaci. Už jsi měl možnost vyzkoušet nějaké typické české jídlo nebo pití? :)
(JULUIS): Má práce je vlastně již částečně vyřešena, učím několik hodin angličtiny a v září nastupuji do Monty. Stále se ještě hledá něco dalšího, pravidelnějšího.
Ještě jsem popravdě neměl příležitost ochutnat nějaké české jídlo, ale to naštěstí přijde velmi brzy! Ale už jsme si dost pochutnali ve zdejších mezinárodních restauracích, například na skvělých těstovinách. Šanci ochutnat vyhlášené české pivo jsem měl již druhý den pobytu, kdy mě vzal jeden spoluhráč do centra města :) A také, nevím, jestli je to přímo z České republiky, ale máme rádi pití typu "Mirinda", to ve Finsku nemáme.


Kde bydlíte? Jaké jsou pro vás největší novoty v bydlení?
(JULIUS): Bydlíme v Porubě a velice jsme si to tady oblíbili. Myslím, že to není tak rozdílné. Tady jsou domy možná trošku vyšší, ale zase tu není tolik domů tak blízko sebe jako například v některých částech Helsinek. Ale jeden velký rozdíl tady je. Ve Finsku je ze zákona povinné mít v každém bytě požární alarm.


Co vám nejvíc chybí? Vím, že tady nejste dlouho, ale i tak...
(MIRVA): Samozřejmě mi hodně chybí rodina a přátelé.
(JULIUS): To je jednoduché. Rodina a přátelé. Ale naštěstí někteří z nich brzy přijedou na návštěvu a navíc dnes již máme technologie na to, abychom zůstali stále v přímém kontaktu.


Jak se těšíte na Czech Open? Bude to vaše první herní zkušenost s novým týmem.
(JULIUS): Ano, hrozně moc se těším! Bude to můj první Czech Open. Měli jsme dva tréninkové zápasy, ale toto budou to mé první "oficiální" zápasové zkušenosti s týmem. Musím se přiznat, že jsem nikdy v České republice dříve nebyl, ale vždy jsem ji chtěl navštívit a zvláště tedy Czech Open jakožto největší klubový turnaj na světě.
(MIRVA): Ano, těším se na Czech Open. Je to vzrušující, mé první zápasy tady! Zatím jsem byl v Praze jedinkrát, loni na Czech Openu s SB-Pro.


Děkuji moc za rozhovor a přeji ve Vítkovicích, v Ostravě jen to nejlepší!!!
(JULIUS & MIRVA): Jasně, bylo nám potěšením. Vlastně bychom měli říct "dequji". A zdravíme také všechny fanoušky! Slyšeli jsme, že je máme nejlepší v zemi a tak se hrozně moc těšíme na našich zápasech! Pro naše týmy ze sebe vydáme to nejlepší!

 
 

Zápasy

Pondělí 11.1.2021
 
So 30.1.Vítkovice - Ml. Boleslav 18:00
So 13.2.Vítkovice - Pardubice 16:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 18 164:78 49
2. Předvýběr.CZ Florbal MB 17 143:65 43
3. Bohemians 20 162:102 41
4. Tatran Teka Střešovice 18 135:83 39
5. FBC ČPP Ostrava 19 101:101 35
6. Chodov 17 112:94 34
7. Sparta 16 102:82 29
8. Black Angels 20 124:150 26
9. Liberec 18 93:113 24
10. Česká Lípa 20 116:175 18
11. FBŠ Hummel Hattrick Brno 21 78:122 16
12. Sokoli Pardubice 13 71:116 11
13. Vinohrady 20 93:150 11
14. HU-FA Panthers Otrokovice 18 64:126 8

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.