I takové zápasy dokážeme otáčet, těší Delonga

31. října 2021, VG

Snižoval na 3:4, vyrovnával na 5:5. Adam Delong znovu prokázal své střelecké schopnosti a pomohl Rytířům k důležité výhře 6:5 v Liberci.

Adame, ve čtvrtek jste doma prohráli s FBC Ostrava, v Liberci jste body vydřeli v poslední minutě. Ovlivnilo vás to prohrané derby ?
V hlavách jsme to měli. Nebylo to vůbec příjemné, obzvlášť porážka v derby s FBC, když přišla plná hala. Byli jsme smutní z našeho výkonu, čekali jsme od sebe více, očekávali jsme přece jen i vítězství. Cestou do Liberce jsme věděli, že to bude těžké a náročné, protože Liberec v minulém utkání porazil Bohemians, takže jsme tušili, že budou na vítězné vlně a budou si na nás věřit. Zvlášť když věděli, že jsme prohráli s FBC. Jeli jsme s respektem k soupeři. Jsem rád, že to tak dobře dopadlo.
První dvě třetiny jste prohráli 1:4. Co jste pak změnili, že se vám podařilo zápas otočit ?
Celý zápas se nesl v tom duchu, že se nám nedařilo proměňovat šance, gólman docela zachytal a Liberec byl produktivní z brejků. O přestávce jsme stáhli sestavu, dostali jsme se do většího tempa a zároveň jsme dostali soupeře pod tlak. Naštěstí to tam pak napadalo.
Musí to být velké povzbuzení, dotáhnout obrat v poslední minutě.
Jsem moc rád, že i takové zápasy dokážeme otáčet a že jsme to takhle zvládli.