JUNIOŘI: Nedokončenou sezónu hodnotí hlavní trenér Tomáš Sladký...

16. března 2020, redakce

Měla to být sezóna, která vrátí kategorii vítkovických juniorů zašlý lesk a konečně nastaví laťku, kterou by měli mladíci držet každý rok. Částečně se to podařilo...

Vítkovičtí junioři se svého čtvrtfinále se Spartou nedočkali...
Stejně jako všichni ostatní florbalisté, jako většina sportovců nejen v Česku si budou tuto sezónu pamatovat jako nedokončenou jízdu na horské dráze.
I přes nenadálý konec ročníku převládá z vystoupení našich juniorů velmi dobrý pocit, detailní ohlédnutí za ročníkem 19/20 předkládá jeden z nejpovolanějších při hodnocení hry, trenér juniorů-A, Tomáš Sladký.

Začátkem března šel florbal hodně rychle stranou. Nejdřív nás to všechny mrzelo, ale každou hodinou jsme si uvědomovali závažnost situace a s předčasným koncem sezóny si už hlavu nelámeme...

Sezóna 2019/2020 byla má třetí v roli hlavního trenéra juniorů a musím uznat, že právě tahle sezóna splňovala kritéria pro pozitivní hodnocení.
Do popředí se dostal ročník 2001, s některými hráči jsme pracovali třetím rokem a vrcholila tak jejich poslední příprava na přechod do seniorského florbalu. Již v průběhu zimy se podařilo dvojici Ondřej Sidunov a Rostislav Gattnar dostat na takovou úroveň, že byli nakonec fixně přeřazeni do mužského A-týmu.
Právě tento aktivní model přechodu z juniorů do mužů v samotném průběhu posledního roku v juniorské kategorii by měl být jednoznačně největší motivací pro všechny hráče, kteří se chtějí prosadit v seniorském florbale na té nejvyšší úrovni.

Za účelem přípravy na přechody mezi našimi sousedícími kategoriemi jsme zařadili "aklimatizační tréninky" pro co možná nejvíce hráčů.
V praxi to vypadá tak, že v období leden-březen jsou hráči nominování na některé tréninkové jednotky vyšší kategorie. Juniorského týmu se to týkalo v obou směrech: dorostenci, kteří v létě přejdou do juniorů dostali alespoň částečný prostor na trénincích juniorů, stejně tak vybraní junioři byli průběžně nominováni na velmi náročné tréninky mužů. Výsledkem je minimalizace "nováčkovského šoku" z výkonnostního rozdílu v navazující kategorii.


Florbalová sezóna juniorů probíhala podle scénáře typického pouze pro Česko. Také na začátku tohoto ročníku se vypsalo otevřené výběrové řízení pro všechny zájemce, pomyslný konkurz proběhl v zářijovém předkole a seznam účastníků se tak rozdělil do dvou skupin (A,B). Absolutním šílenstvím je pak zveřejnění samotného rozpisu soutěže na začátku října!!! Jelikož jsou všechny ostatní soutěže nalosovány a rozplánovány již od losovacího aktivu v červnu, na juniorskou soutěž tak nezbývá prostor ani čas na domácí hale. Proto docházelo k úsměvným situacím, kdy se na Dubině se vším respektem proháněli dorostenci B, veteráni nebo třeba mladší žačky, zatímco junioři odehráli většinu svých domácích zápasů ve sportovní hale Dopravní.
Mimochodem, kromě změny v samotném systému se již třetím rokem dovolávám u Českého florbalu věkového rozšíření juniorské kategorie alespoň o rok, abychom měli více času na přípravu juniorů pro přechod mezi seniory. Bohužel se zatím nesetkávám s pozitivní odezvou, tak uvidíme letos...


Kvalifikační předkolo jsme zvládli s přehledem, do elitní celostátní KB-ligy jsme postoupili z prvního místa naší čtyřčlenné skupiny (Vítkovice, Gullivers Brno, FBC Ostrava, Olomouc)
V základní části jsme pokračovali ve výkonech z předkola a získali tak důležité sebevědomí do dalšího průběhu ligy. Ze silných soupeřů jsme si vyšlápli na Tatran, hned dvakrát na Spartu, potrápili jsme Chodov i Bohemians a umístili se na 5.místě po základní části.

Včetně úspěšného osmifinále s Gullivers (7:6p, 7:0) jsme odehráli celkem 30 ligových utkání s bilancí 21 výher a 9 porážek...

Pro mě osobně je největší výhrou samotné vystupování týmu, sportovní chování všech hráčů v duchu fair-play! Bez ohledu na ostatní vlivy, tou nejdůležitější a základní hodnotou byla pro mě i v této sezóně výchova vzorných florbalistů, poctivých sportovců a slušných lidí. Spolu se skvělými kolegy (první asistent Václav Gurkovský, druhý asistent a vedoucí týmu Jiří Gurkovský) jsme odvedli obrovský kus práce a věřím, že na ni v příštím ročníku opět navážeme.


Závěrem bych chtěl popřát všem hráčům ročníku 2001 hodně úspěchu v seniorském florbalem, poděkovat celému týmu za povedenou sezónu a všem rodičům za famózní podporu, spolupráci a pomoc!

Za celý realizační tým juniorů A, Tomáš Sladký
1. SC TEMPISH Vítkovice

 
 

Zápasy

Pondělí 19.9.2022
 
Ne 25.9.Vítkovice - Liberec 17:00
St 28.9.Přerov - Vítkovice 17:00

Bleskovky

Zrušené tréninky 28.09.

Ve středu 28.09.2022 jsou zrušené tyto tréninky: brankářské minipřípravka, elévové, elévkyně, mladší žákyně, starší, žákyně, juniorky
Čt 22.9.

Zrušené trenéniky 16.9.

Z důvodu zápasu mužů Vítkovice - K.Vary jsou zrušené všechny mládežnické tréninky na SC Dubina. Děkujeme za pochopení
Po 12.9.

Starší žačky

Dnešní trénink je od 16:00 do 17:00
Pá 1.4.

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 3 26:7 9
2. Předvýběr.CZ Florbal MB 4 31:15 9
3. Tatran Střešovice 3 18:8 9
4. Black Angels 3 19:12 6
5. Bohemians 2 17:13 6
6. Sparta 3 17:15 6
7. Vinohrady 4 22:26 6
8. Ostrava 4 21:28 5
9. Česká Lípa 3 23:21 3
10. FB Hurrican Karlovy Vary 3 8:23 3
11. Liberec 2 8:15 2
12. Sokoli Pardubice 3 14:17 1
13. PSG PANTHERS OTROKOVICE 4 20:34 1
14. Chodov 3 7:17 0

Partneři

Město Ostrava Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2022 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.
Nastavení cookies