JUNIOŘI: Přímý postup do elitní dvanáctky!

30. září 2019, redakce

Soutěžní předkolo zvládli junioři na výbornou! První místo ve své kvalifikační skupině si zajistili s jednozápasovým předstihem!

Poslední kvalifikační víkend proběhl přesně podle naplánované režie. Junioři si nyní v klidu počkají jak na své zbývající soupeře tak na samotné rozlosování celostátní soutěže tzv. TOP12.

V sobotu bylo na programu razítko postupu z prvního místa. Soustředěný a velmi precizní výkon celého týmu se odrazil ve výsledku domácího zápasu proti Gullivers Brno. Vysokou výhru Vítkovic opět dirigovala formace kolem Adama Chomy, ve které nastupují loňští starší žáci Martin Gattnar a Adam Zubek. Spolehlivý výkon v bráně podala také nová akvizice Petr Maláč.

Komentář trenéra Tomáše Sladkého: Zasloužená výhra, zasloužený postup mezi nejlepších 12 juniorských týmů. Jsem rád hlavně za soustředěný výkon bez ohledu na aktuální skóre. Soupeři přejeme hodně štěstí v nadstavbové sérii o postup do TOP12.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 16:2
15. Adam Choma, 16. Jan Vojáček, 21. Adam Choma, 22. Rostislav Gattnar, 26. Martin Gattnar, 31. Adam Zubek, 32. Rostislav Gattnar, 34. Martin Gattnar, 36. Rostislav Gattnar, 38. Vojtěch Šimík, 39. Adam Choma, 40. Adam Zubek, 41. Martin Gattnar, 50. Adam Choma, 53. Martin Gattnar, 60. Vojtěch Šimík - 40. Jiří Suchomel, 41. Milan Jedlička; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Petr Maláč 11 - Jakub Flek 7, David Slavíček 7; po třetinách: 2:0, 10:1, 4:1.

Vzhledem k jistému postupu využili trenéři nedělní zápas proti FBC Ostrava jako ideální test málo vytěžovaných hráčů z širšího kádru juniorů a talentovaných dorostenců. Ti ukázali potenciál a velkou snahu proti soupeři, který i přes výhru nad Vítkovicemi 7:4 překvapivě nepostoupil do celostátní soutěže! Černou kaňkou utkání byly opět zbytečné emoce v závěru třetí třetiny.

Komentář trenéra Václava Gurkovského: Protože jsme si povinnosti splnili už včera, dali jsme dvou elitním formacím pohov a nechali hrát kluky z širšího kádru a dorostu. Škoda, že nám chyběla kvalita v přesilovce. Ceníme si postupu do TOP 12ky.

FBC ČPP OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:4
branky: 10. Daniel Chatrný, 14. Daniel Chatrný, 15. Jakub Fanfrla, 25. Jakub Nota, 36. Martin Kašík, 50. Pavel Hurta, 53. Daniel Chatrný - 32. Ondřej Čech, 40. Adam Palčinský, 46. Martin Sedláček, 51. Matyáš Gryz; rozhodčí: Václav Killar - Lukáš Minarčík; vyloučení: 7:4 + Dalibor Baláš 5 + Daniel Chatrný OS; využití: 1:2; diváků: 86; zásahy brankářů: Ivo Sikora 23 - Patrik Plevák 25; po třetinách: 3:0, 2:2, 2:2.

Z osmi kvalifikačních skupin si týmy na prvních místech zajistily přímý postup do elitní dvanáctky. O zbývající čtyři místa si to rozdají týmy z druhých míst ve zkrácených sériích na dva zápasy. Až pak se zkompletuje celostátní soutěž a až pak proběhne rozlosování celé ligy!
Ostatní týmy mimo TOP12 se rozdělí do dvou "regionálních" divizí (východ/zápas).