JUNIOŘI: Ryze pražský výjezd byl neúspěšný, všechny body zůstaly v Praze.

03. února 2020, Tomáš Sladký

Náročný dvojzápas v Praze body do tabulky nepřinesl, Bohemians a Tatran využili naplno svého domácího prostředí...

S menším zpožděním se vracíme ještě před reprezentační týden, kdy junioři zajížděli do Prahy ke dvěma velmi těžkým zápasům.

V sobotu se střetli s Bohemians, s jedním z favoritů na titul. Oba celky se opírali o kompletní soupisky, odehrál se kvalitativně nadstandartní zápas. Papírově větší kvalita především v zakončení se však projevila na domácí straně zelenobílých a z neoblíbené Děkanky nakonec Vítkovice odjely poraženy vysoko 8:2.

Komentář trenéra Václava Gurkovského: I když skóre neodpovídá, řekl bych, že to byl otevřený zápas od začátku do konce. Oba týmy chtěly hrát kombinační hru, docela pěkná podívaná. Dneska ale brutální rozdíl v preciznosti a v produktivitě (my nula, nic). Díky soupeři za zápas.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:2
11. Filip Folauf, 11. Jakub Buršík, 23. Lukáš Blaszczyk, 23. Filip Folauf, 34. Filip Folauf, 47. Adam Kopal, 60. Filip Folauf, 60. Vojtěch Šimáček - 24. Rostislav Gattnar, 51. Adam Choma; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 53; zásahy brankářů: Jakub Zavřel 24 - Petr Maláč 18; po třetinách: 2:0, 3:1, 3:1.

V neděli pak odehráli junioři duel s Tatranem v mrazivé stodole, kde teploty dosahovaly rekordních 16 stupňů. I přes mohutné dotahování skóre na začátku třetí třetiny, slavili výhru 8:4 domácí. Na všech brankách Vítkovic se podílel velmi agilní Rostislav Gattnar, který zaznamenal 2 góly a 2 asistence!

Komentář trenéra Václava Gurkovského: Na těžký víkend jsme měli dobře natrénováno, bohužel se ve hře potkáváme s vlivy, které na tréninku nejsou (třeba 16°C na hale, a další). Zklamali jsme v koncovce, máme zraněné 3 hráče, jedeme domů.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:4
19. David Chochlovský, 21. Matěj Moravec, 23. Tomáš Jančík, 25. Vojtěch Klápa, 42. Matěj Havlas, 51. Ivan Tomčo, 52. Vojtěch Wojnar, 54. Filip Langer - 30. Rostislav Gattnar, 36. Rostislav Gattnar, 47. Adam Choma, 49. Martin Gattnar; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 30 - Patrik Plevák 25; po třetinách: 1:0, 3:2, 4:2.