JUNIOŘI: Stále stoprocentní... Nejvyšší celostátní soutěž je blízko!

24. září 2019, redakce

Vítkovičtí junioři zatím procházejí kvalifikací do celostátní soutěže jako nůž máslem a navíc je zdobí parádní produktivita!

Minulý víkend se odehrála další dvě kola kvalifikační skupiny a znovu z toho byl zisk všech šesti bodů do tabulky předkola!

V sobotu se na Dubině střetli rytíři v městském derby s výběrem FBC Ostrava. 108 diváků sledovalo neurovnanou hru až do koncovky druhé třetiny, kdy se domácím podařilo slepenými góly nasměrovat vývoj zápasu k vítězství. Díky velké produktivitě se skóre vyšplhalo až na 10:3!

Vyjádření trenéra domácích pana Sladkého Tomáše: "Zbytečná nervozita nás opustila až na konci druhé třetiny. Nevím, jestli to bylo duchem derby, ale takového planého projevu se musíme vyvarovat, pokud chceme hrát TOP12. Důležité tři body, zítra je musíme potvrdit, ať máme klidné spaní."

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP OSTRAVA 10:3
4. Jan Vojáček, 15. Jan Besta, 28. Adam Choma, 39. Adam Zubek, 40. Martin Gattnar, 40. Rostislav Gattnar, 41. Adam Choma, 51. Jan Vojáček, 52. Štěpán Kaleta, 60. Martin Gattnar - 14. Richard Pum, 26. Martin Kašík, 28. Richard Pum; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 4:4 + Pavel Hurta OS; využití: 0:2; diváků: 108; zásahy brankářů: Petr Maláč 18 - Ivo Sikora 22; po třetinách: 2:1, 4:2, 4:0.

V neděli přijela k odvetě FbŠ Olomouc a šlo o jednoznačnou záležitost. Do hry se postupně dostali všichni hráči ze střídačky, kteří rozhodně nezklamali, naopak si někteří řekli o pravidelnější nasazování! Zajímavostí zápasu se stalo odvolání jednoho z vítkovických gólů, kdy byl hráč hostujícího celku zasažen dopřahem hokejky do obličeje. Místo navýšení skóre tak následovala přesilová hra Olomouce... skvělé Fair-Play gesto!
Vysoká výhra opět podpořila skvělé naladění týmu s florbalově kvalitním herním projevem!

Komentář trenéra domácích Václava Gurkovského: "Dneska dobrý koncentrovaný výkon a hlad po gólech. Jsme rádi za 100% víkend. Děkujeme soupeři za hru, šťastnou cestu domů."

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 14:3
3. Martin Gattnar, 6. Ondřej Sidunov, 9. Adam Choma, 18. Adam Choma, 20. Ondřej Sidunov, 20. Adam Zubek, 25. Ondřej Čech, 31. Adam Zubek, 33. Ondřej Sidunov, 35. Adam Palčinský, 46. Vojtěch Šimík, 49. Jakub Neděla, 52. Ondřej Čech, 56. Martin Gattnar - 26. Jakub Kořenek, 50. Tomáš Skoupil, 52. Tomáš Skoupil; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Patrik Plevák 17 - Michael Hruška 30; po třetinách: 6:0, 4:1, 4:2.

Vítkovicím tak chybí odehrát poslední dva zápasy a k jistotě přímého postupu do elitní dvanáctky jim schází opravdu kousek.
Zveme všechny fanoušky především na sobotní duel s Gullivers, ve kterém se bude hrát o první místo v naší kvalifikační skupině!