Junioři mají za sebou nejdelší výjezd základní části

27. ledna 2019, Tomáš Sladký

Za víkend urazili přes tisíc kilometrů, zpátky do Ostravy přivezli tři body...

Náročný trip začal sobotním ranním odjezdem z Ostravy až do severočeských Teplic, kde se z důvodu náhlé obsazenosti haly přesunul zápas s Ústím nad Labem.

Utkání se neslo v duchu zahazování vyložených vítkovických šancí, když svého soupeře nutily Vítkovice k častým chybám vysokým napadáním. Ovoce to přineslo pouze v polovině třetí části, kdy se dvěma slepenými góly dostala družina rytířů na dostřel. Dramatickou koncovku utli v závěru rozhodčí, když necitlivě posoudili skrumáž před bránou Ústí pětiminutovým trestem pro údajnou vysokou hůl Gattnara. Ústečtí se nakonec v teplickém azylu radovali z výhry 8:4.
Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Prohráli jsme, škoda.

Florbal Ústí - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:4
6. Jan Peška, 12. Jan Peška, 25. Filip Vybíral, 40. Dan Semerád, 41. Ondřej Kawulok, 51. Jan Sattler, 58. Ondřej Kawulok, 60. Adam Pucarević - 11. Lukáš Herblich, 22. Jakub Neděla, 54. Lukáš Herblich, 55. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Lukáš Grundler - Karel Kotyza; vyloučení: 3:2 + Rostislav Gattnar 5; využití: 2:1; diváků:29; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 26 - Štěpán Zerzoň 11; po třetinách: 2:1, 2:1, 4:2.

Následoval rychlý přejezd do Liberce, kde v neděli již od 10 hodin nastoupili mladíci k boji proti domácímu výběru. O rázu utkání rozhodl velmi povedený vstup Vítkovic do utkání. Po třech minutách svítil na světelné tabuli stav 3:0 z pohledu hostí! Oproti sobotě se dařilo zakončení i kombinace v brejcích. Skóre utkání, hraném po většinu času pouze na dvě formace, se nakonec zastavilo na stavu 10:4. Dorostenec Adam Choma zařídil polovinu gólů (4+1) a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Vitkovic.
Slovo trenéra Václav Gurkovského: Dneska povedený týmový výkon. Fungovala kombinace, bloky... I přes to, spousta nevyužitých brejků a šancí. Díky soupeři za férový zápas.

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:10
18. Ondřej Belák, 26. Jakub Mádlo, 41. Vojtěch Janeček, 48. Vojtěch Janeček - 2. Adam Choma, 3. Adam Choma, 4. Rostislav Gattnar, 12. Jakub Koch, 31. Kryštof Malina, 35. Lukáš Herblich, 40. Lukáš Herblich, 43. Rostislav Gattnar, 45. Adam Choma, 47. Adam Choma; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 20; zásahy brankářů: Jan Král 17, Petr Chlad 7 - Štěpán Zerzoň 9; po třetinách: 1:4, 1:3, 2:3.