Junioři po víkendu s Havířovem nerozhodně 1:1

30. března 2008, cek

Výhrou 4:3 gólem Zdeňka Žáka srovnaly Vítkovice stav finálové série s Havířovem. V utkání plném šancí dominovali především brankáři, hostující Kotula a domácí Vladan Sukač

Podvečerní nedělní zápas s Havířovem obrátily Vítkovice ve svůj prospěch. Stav série tak srovnaly na 1:1. Domácí se museli obejít bez svého ex-kapitána, Tomáše Kohúta, který si léčil bolavé koleno. V brance dostal šanci Vladan Sukač, na střídačku, coby trenér, přispěchal po Mrázkově absenci Michal Deus. Ve startu první třetiny Vítkovické zaskočil Záhumenský, jehož pofiderní střela skončila za Sukačovými zády. V sedmé minutě putoval na trestnou Beneš. Šestnáct vteřin stačilo Komínkovi s Tokošem na vyrovnání. V polovině třetiny nařídil rozhodčí Mikula trestné střílení, jehož využil havířovský Krečmer a poslal tak hosty do vedení. Nic však netrvá věčně, duo Jelínek - Tomašík - čerství mužští finalisté - před odchodem do šaten stav srovnali na 2:2.

Ve druhé třetině se na obou stranách rozdávalo po jednom gólu. V 37.minutě Tokoš nahrál zpoza branky na mantinel Suchánkovi a ten tahem propálil vše, co mu stálo v cestě. O dvě minuty později se prosadil havířovský Juhaňák a do poslední třetiny se šlo za nerozhodného stavu.

Hektická, energická a emoční poslední třetina vyšla lépe domácím. Sukačovi v brance se snažil zatopit jak Jeski, tak Natov, oba však neúspěšně. Na druhém konci hřiště čaroval Tomašík, přesnější byl však Zdeněk Žák, který využil nepozornosti havířovského obránce a výhrou zajistil domácím vítězství a jistotu minimálně dvou zápasů.