Junioři postoupili do elitní skupiny!

27. září 2020, redakce

Během tří zářijových víkendů odehráli vítkovičtí mladíci šest zápasů a bez zaváhání si vybojovali přímý postup do TOP-12! I letos se tak můžeme těšit na nejkvalitnější celostátní ligu juniorů!

Specifický model soutěže opět nabídl jeden z vrcholů hned na začátku sezóny.

Ten nejtěžší zápas čekal Vítkovice v prvním kole kvalifikace. V ostravském ČPP-ringu viděli diváci drama až do samotného konce! Pouhou vteřinu před koncem třetí třetiny vyrovnala nová akvizice z Lotyšska Daniels Anis na 5:5, aby pak svým čtvrtým gólem v utkání rozhodl také prodloužení!
Toto bylo jediné nepatrné zaváhání Vítkovic na cestě za prvním místem skupiny! Po jednoznačných výhrách se Zlínem a Olomoucí zvládli také klíčovou odvetu s FBC Ostrava na domácí půdě (6:4) a poctivě vydobytou "pole position" si pohlídali také v posledním víkendu kvalifikace.
Do hry se zapojili všichni hráči aktivní širší soupisky a svou šanci dostali i někteří dorostenci.

Nyní čeká juniory dlouhá zápasová pauza. Nejprve se musí odehrát minisérie týmů z druhých míst kvalifikačních skupin, aby se doplnilo kompletní osazenstvo nejvyšší juniorské soutěže, pak přijde na řadu reprezentační přestávka. Základní část KB-ligy by měla odstartovat až 24.října!

Souhrnný komentář po náročném září dodává také hlavní trenér, Tomáš Sladký: "Samozřejmě jsme rádi za první místo a přímý postup mezi elitu. Jelikož jsme Vítkovice, splnili jsme ale pouze naši povinnost! Zápasy kvalifikace, nám trenérům, ukázaly některé silné stránky, ale také velké mezery, které musíme během října bezpodmínečně odstranit. Pokud chceme pomýšlet vysoko a na celkové medailové umístění, musíme naši hru zlepšit. Malou omluvou může být krátká příprava na kvalifikaci a samotné sehrávání úplně nového týmu juniorů. To se ostatně děje každý rok:)
Jako velké pozitivum vnímáme plnohodnotný návrat Honzy Vojáčka mezi mantinely, střelec takových kvalit se bude v dalším průběhu sezóny určitě hodit. Vyhlížíme také opětovné zapojení Adama Chomy alespoň do tréninkového režimu (shodou nešťastných událostí na reprezentačním srazu juniorské reprezentace totiž přišel o celé září...). Věřím, že se již v kompletní sestavě poctivě připravíme na kvalitní zápasy v nejvyšší juniorské lize a bude našim fanouškům dělat svými výkony jen samou radost!"