Junioři vybojovali Vítkovicím postup v poháru do čtvrtfinále

25. října 2010, CD

Proti Kopřivnici nastoupili opět junioří posílení o Pavla Barabáše a Lukáše Hrubého a nakonec Vikingy přetlačili a po výhře 5:4 po prodloužení postoupili do čtvrtfinále!

Pohár ČFbU je klubová soutěž a vzhledem k nabité termínovce A-týmu po návratu z Poháru mistrů zhuštěné i nadcházejícím mistrovství světa ve Finsku, využily Vítkovice šíře své základny a talentovaných juniorů a do boje v Poháru ČFbU i tentokrát vyslaly tým složený z drtivé většiny z juniorskch hráčů.

A kupodivu se osud opakoval. Stejně jako proti JeMoBu ve Znojmě i tentokrát rozhodovalo prodloužení a i tentokrát se radovaly Vítkovice!

Oproti šestnáctifinále to ale byly Vítkovice, kdo musel dotahovat na konci zápasu, resp. jeho základní hrací doby, náskok soupeře. Když ve 45.minutě zvyšoval Zdeněk Matúš na 4:2 pro domácí Kopřivnici, zdálo se, že tentokrát již mladíkům utíká zápas mezi prsty. Nicméně v 52.minutě snížil po individuální akci Oldřich Sova. V 55.minutě ale tentýž hráč přehnal napadání a byl vyloučen. Oslabení ovšem Vítkovice umí nejen úspěšně bránit, ale umí v něm i zaútočit. A dokázaly to v tu nejvhodnější chvíli, když čtyři minuty před koncem vyrovnal právě v oslabení svým druhým gólem v zápase Lukáš Hrubý.

V prodloužení byly Vítkovice aktivnější a své ovoce to přineslo v jeho deváté minutě, když se blýskl Jakub Hubálek a přesnou střelou poslal Vítkovice do čtvrtfinále!

Ve něm narazí na tým Bulldogs Brno, který vyřadil Vaňkovy Panthers Otrokovice. Dále jde překvapivě Hattrick Brno, který vyřadil FBC Remedicum Ostrava. Výbornou formu si drží mladíci z SSK Future. V poháru vystavili stopku Chodovu.

OSMIFINÁLE POHÁRU ČFBU:
FBC Vikings Kopřivnice - 1. SC WOOW Vítkovice  4:5p (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Kopřivnice: Žárský- Matúš Jan, Podlezl, Sladkovský, Plhal, Kresta, Opatřil, Kittel, Matúš Zdeněk, Křižan, Vávra, Lichnovský, Uvíra, Nehera.

Vítkovice: Rataj- Vlček, Sova, Záhořanský, Barabáš, Hájek, Matúš David, Matejčík, Veltšmíd, Hubálek, Kasinec, Gurkovský V., Mertha, Hrubý Lukáš, Tomiczek.

Branky a nahrávky: 08:27 Tomáš Sladkovský (Richard Plhal)-1:0, 18:49 David Záhořanský (Václav Gurkovský)-1:1, 20:31 Lukáš Hrubý (Oldřich Sova)-1:2, 21:22 Jan Matúš-2:2, 33:18 Martin Nehera (Lukáš Vávra)-3:2, 44:02 Zdeněk Matúš (Tomáš Sladkovský)-4:2, 51:59 Oldřich Sova-4:3, 56:08 Lukáš Hrubý (Jakub Hubálek)-4:4, 68:48 Jakub Hubálek-4:5