KB-liga juniorů: V hlavní soutěži to bude boj o každý bod!

24. listopadu 2018, Tomáš Sladký

Junioři se ve vyrovnané TOP-12 budou prát o každý bod, to je jasné! Přinášíme stručný report z dalších pěti zápasů...

Základní část soutěže TOP-12 juniorské KB-ligy ukrojila ze svého programu dalších pět pokračování a jasně se ukazuje, jak nevyzpytatelný a nepředvídatelný juniorský florbal se v Česku hraje.

Po bojovném úvodním dvojkole proti Boleslavi a Chodovu zajížděli junioři na ranní utkání do Prahy proti Spartě. V utkání bez emocí a plném laciných ztrát v útočném pásmu Vítkovice prohrály vysoko 5:11, kdy hned osmkrát inkasovaly z brejků soupeře.

ACEMA Sparta Praha UNYP - 1. SC TEMPISH Vítkovice 11:5
5. David Kozelka, 9. Matyáš Velc, 18. Martin Remeš, 19. Petr Tlapa, 30. Lukáš Herblich, 32. Ondřej Hurt, 36. Martin Remeš, 37. Matyáš Velc, 50. Jan Besta, 54. Matyáš Velc, 55. Matyáš Velc - 10. Lukáš Herblich, 26. Štěpán Kaleta, 28. Lukáš Herblich, 31. Rostislav Gattnar, 44. Lukáš Herblich; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 33; zásahy brankářů: Filip Čermák 16 - Štěpán Zerzoň 16; po třetinách: 4:1, 4:3, 3:1.

V polovině listopadu si i díky přeložení zápasu zajeli junioři na výjezd Boleslav+Tatran. Výsledkově velmi podobné duely, které bohužel nepřinesly ani jeden bod do tabulky. V Boleslavi se odehrál velmi vlažný až nudný zápas. Budíček pět minut před koncem přišel pozdě, závěrečné dotahování Vítkovicích nevyšlo. Proti Tatranu přišlo zlepšení v nasazení, dobře rozehraný zápas však pokazil zkrat v podobě černé minutovky v úvodu třetí části, kdy Střešovice třemi slepenými góly urvaly pro sebe všechny tři body.

Technology Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:6
3. Zdeněk Vyhnánek, 24. Martin Sobotka, 26. Vojtěch Hejduk, 42. Josef Peštál, 43. Filip Kučera, 51. Josef Peštál, 52. Filip Hložek - 40. Rostislav Gattnar, 47. Lukáš Herblich, 55. Ondřej Sidunov, 57. Jan Vojáček, 59. Jakub Koch, 60. Jan Vojáček; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 4:0; využití: 0:0; diváků: 43; zásahy brankářů: Marek Macík 16 - Štěpán Zerzoň 18; po třetinách: 1:0, 2:1, 4:5.

PSN Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:5
6. Petr Husťák, 8. Sebastián Rod, 32. Vojtěch Klápa, 44. Matěj Havlas, 44. Vít Janda, 45. Bohumil Piskáček, 54. Tomáš Navrátil - 14. Adam Choma, 28. Adam Choma, 31. Rostislav Gattnar, 41. Lukáš Herblich, 59. Rostislav Gattnar; rozhodčí: Lukáš Jakoubek - Andreas Gassner; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 25; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 15 - Štěpán Zerzoň 16; po třetinách: 2:1, 1:2, 4:2.

V posledním dvojkole před reprezentační pauzou odehráli mladí rytíři dva zápasy v Ostravě. V utkání s předposledním Ústí nad Labem šlo především o nalezení vítězného sebevědomí. To se i přes velký tlak v podobě stavu 0:3 v polovině zápasu nakonec podařilo a po výhře 7:5 slavily Vítkovice první vítězství za 3 body! To další přidaly hned o den později v atraktivním souboji s Libercem! Efektivita v přesilových hrách a hattrick Jakuba Kocha rozhodl o druhé výhře v řadě!

1. SC TEMPISH Vítkovice - Florbal Ústí 7:5
34. Daniel Sekula, 38. Rostislav Gattnar, 43. Lukáš Herblich, 47. Ondřej Čech, 55. Jakub Koch, 56. Lukáš Herblich, 59. Jan Vojáček - 14. Petr Goltsch, 26. Ondřej Kawulok, 27. Pavel Vítek, 44. Jan Peška, 51. Adam Pucarević; rozhodčí: Dominik Pustówka - Dalibor Jekielek; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Patrik Plevák 8 - Dominik Hrabě 15; po třetinách: 0:1, 2:2, 5:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 8:5
9. Daniel Sekula, 19. Rostislav Gattnar, 25. Ondřej Sidunov, 27. Jakub Koch, 29. Matouš Zita, 48. Jakub Koch, 53. Jakub Koch, 54. Rostislav Gattnar - 11. Vladimír Trčka, 15. Martin Čermák, 34. Vladimír Trčka, 37. Vladimír Trčka, 50. Martin Čermák; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 3:4; využití: 3:1; diváků: 46; zásahy brankářů: Štěpán Zerzoň 13 - Ondřej Volejník 19; po třetinách: 2:2, 3:2, 3:1.

Po reprezentační pauze čekají juniory před Vánoci dvě utkání:

15. 12., 18:30 BLACK ANGELS1. SC TEMPISH Vítkovice

16. 12., 14:00 Sokol Pardubice1. SC TEMPISH Vítkovice

Fotogalerii z juniorské soutěže najdete ve společné složce na klubovém FLICKR účtu: https://www.flickr.com/photos/154636690@N02/sets/72157702951839135