KB-liga: Další dva vyrovnané boje prohráli junioři až na nájezdy

17. prosince 2018, Tomáš Sladký

Oba venkovní zápasy rozhodly až samostatné nájezdy. V Praze se podařilo vyrovnat sekundu před závěrečnou sirénou, v Pardubicích selhala produktivita...

Junioři mají za sebou náročný výjezd. Oba poslední zápasy v letošním kalendářním roce došly až k nájezdové loterii, oba však měly různý průběh.

Sobotním favoritem zápasu byl jednoznačně tým Black Angels z Čakovic. Vítkovic v něm ani jednou nevedly, po celý čas pouze dotahovaly ztrátu. Tu dvougólovou v závěru utkání se jim však podařilo smazat dvěmi zásahy při hře bez brankáře, vyrovnávací trefa přišla takřka se sirénou v čase 59:59! Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech byl šťastnější domácí celek.

Slovo trenéra Tomáše Sladkého: Divoký zápas se spoustou branek. Vyšlo nám power-play, extra bod si nechal se štěstím soupeř. Přesně takhle se bojuje a jezdí po zadku od začátku až do zdánlivého konce... Děkujeme za hru.

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:8pn
10. Lukáš Staněk, 11. Lukáš Staněk, 14. Martin Obuškevič, 21. Štěpán Čejka, 29. Filip Rulíšek, 47. Jakub Boček, 52. Filip Rulíšek, 57. Jakub Hromada, N Jakub Boček - 2. Matouš Zita, 20. Matouš Zita, 24. Jakub Neděla, 33. Matěj Kapec, 36. Matouš Zita, 57. Lukáš Herblich, 59. Ondřej Sidunov, 60. Adam Choma; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 36; zásahy brankářů: Jiří Procházka 16 - Štěpán Zerzoň 22; po třetinách: 3:2, 2:3, 3:3, 0:0.

Naopak v neděli v Pardubicích byly favorité i vzhledem k omlazené soupisce domácích Vítkovice. Častou střelbou si však jen rozchytaly domácího brankáře a průběh zápasu tak neodpovídal papírovým předpokladům. Efektivita byla na straně Pardubic vyšší a i proto musely nakonec Vítkovice dorovnat v závěru zápasu na 4:4. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a v nájezdech to opět nevyšlo.

Slovo trenéra Jiřího Gurkovského: Příliš dlouho jsme nechali domácí na dostřel a oni tak měli možnost prokázat svou nezměrnou bojovnost. Šancí na vstřelení branky jsme měli na tři zápasy, bohužel faktor domácí brankář a kvalita našeho zakončení udělala své. Škoda, ztracených dvou bodů, herně jsme byli jednoznačně lepší. I když jsme nehráli svůj nejlepší zápas.

Sokol Pardubice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:4pn
8. Petr Kučera, 22. Lukáš Kučera, 22. Vojtěch Vlasák, 48. Tomáš Číhař, N Marek Macek - 3. Rostislav Gattnar, 20. Jan Besta, 37. Jan Vojáček, 57. Lukáš Herblich; rozhodčí: Karel Balla - Vojtěch Typl; vyloučení: 2 + Filip Novák 5 + Lukáš Kučera 5:2; využití: 0:1; diváků: 171; zásahy brankářů: Matěj Denemark 36 - Patrik Plevák 21; po třetinách: 1:2, 2:1, 1:1, 0:0.