KB-liga: Junioři si z náročného výjezdu přivezli "skoro" plný počet bodů a drží se v popředí tabulky!

09. prosince 2019, Tomáš Sladký

Vítkovičtí junioři pokračují ve velmi dobrých výkonech a stále okupují přední příčky vyrovnané špičky celostátní soutěže...

Náročný víkendový výjezd mají za sebou mladí rytíři, když v sobotu hostovali na horké půdě Black Angels a v neděli zajížděli až do Ústí nad Labem!

Bez několika hráčů základní sestavy absolvovaly Vítkovice zvláštní zápas v Čakovicích. Domácí Black Angels nejprve působili velmi odevzdaným dojmem a první část prohráli 2:6. Až když skóre navýšil vítkovický Kaleta, zaveleli domácí k dokonalému obratu z 2:7 na 8:7 do Angels! Slovo si vzal naštěstí vítkovický Adam Choma, který nejprve vyrovnal a v prodloužení (navíc dokonce v oslabení) sám rozhodl o druhém bodu pro modrobílé!

Komentář hostujícího trenéra Tomáše Sladkého: Ztráta bodu, především kvůli druhé třetině. Ke všemu ostatnímu jsem se vyjádřil osobně po zápase, do komentářů to psát nebudu.

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:9p
5. Thomas Heřmanský, 11. Štěpán Kostrhún, 27. Thomas Heřmanský, 30. Matyáš Pik, 32. Tomáš Čáslava, 39. Lukáš Staněk, 42. Lukáš Staněk, 44. Tomáš Čáslava - 4. Štěpán Kaleta, 7. Vojtěch Šimík, 7. Martin Gattnar, 10. Jan Toman, 14. Jiří Toman, 16. Štěpán Kaleta, 22. Adam Choma, 52. Adam Choma, 65. Adam Choma; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 5:4; využití: 1:3; diváků: 34; zásahy brankářů: Šimon Zídek 3, Tomáš Ernée 23 - Patrik Plevák 16; po třetinách: 2:6, 4:1, 2:1, 0:1.

Po nocování v Praze se v neděli junioři vydali na sever Čech, kde je čekal náročný duel s Ústí nad Labem. V zápase plném gólových příležitostí padlo pouhých 9 branek, ostatní střely pochytali skvělí gólmani na obou stranách. Po velmi zodpovědném výkonu především v obranné činnosti vyhrály Vítkovice 6:3, když poslední dva góly inkasovaly až v posledních vteřinách. Díky důležitým a zaslouženým třem bodům jsou mladíci stále pevně ukotveni ve vyrovnaném čele tabulky, konkrétně mezi pražskými celky Bohemians, Tatranem, Chodovem a Spartou.

Vyjádření trenéra hostí Václava Gurkovského: Spoustu nevyužitých šancí na obou stranách, gólmani dnes své týmy výrazně drželi. Až na posledních 20 vteřin jsme se celý zápas koncentrovali a šli za vítězstvím, 5-ti bodový venkovní výjezd bereme! Díky soupeři za zápas.

Florbal Ústí - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
25. Jan Sattler, 60. Vladimír Trčka, 60. Vojtěch Kunc - 10. Martin Gattnar, 11. Adam Zubek, 16. Tomáš Hanzlík, 31. Adam Choma, 56. Vojtěch Šimík, 57. Martin Gattnar; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 3 + Adam Závěrka 5:1; využití: 0:3; diváků: 87; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 22 - Petr Maláč 18; po třetinách: 0:3, 1:1, 2:2.

Před vánoční pauzou čekají juniory tři "domácí" utkání v Ostravě. Především kvůli pozdnímu rozlosování hlavní části soutěže a vytíženosti Dubiny se všechny duely odehrají v provizorním azylu!